На 82-у році життя зупинилося серце видатного українського поета, перекладача, академіка НАН України, Героя України, лауреата Шевченківської премії, голови Українського фонду культури та почесного громадянина Канева Бориса Ілліча Олійника.

Про це пише «Kanos» із посиланням на сайт Канівської міської ради.

30 квітня о 11 годині 45 хвилин на 82-му році життя після важкої і тривалої хвороби спочив у Бозі легендарний український поет, автор понад сорока книг та півсотні пісень Борис Олійник, який свого часу сформував своє життєве та мистецьке кредо: «Писати, як живеш, а жити, як пишеш».

Для розвитку Канева Борис Олійник здійснив неоціненний вклад, адже саме він свого часу зупинив будівництво промвузла у Каневі, що загрожувало усипальниці Тараса Шевченка. Упродовж багатьох років він з усіх трибун виступав за збереження так званих Тарасових обріїв, лівого берега Дніпра, на який споглядає з Чернечої гори бронзовий Кобзар, і наприкінці 80-х минулого століття врятував схили від промислової забудови.

За це у 1995-му році Борису Олійнику було присвоєне звання «Почесний громадянин м.Канів», а з нагоди 80-річчя поета делегація з міста особисто привітала Бориса Ілліча, вручивши йому почесну відзнаку «За заслуги перед містом Канів».