По-справжньому народним, сповненим іскрометних жартів, задушевного співу та людського тепла й щирості видався Етнофестиваль жартівливої та сороміцької пісні – 2021, що вихідними відбувся у селі Григорівка на Канівщині.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Благодійного фонду «МХП – Громаді».
Цьогоріч він пройшов тут вже вп’яте та вперше – за підтримки Благодійного фонду «МХП – Громаді» та Миронівської птахофабрики.
Вітаючи григорівчан, всю Бобрицьку громаду та гостей свята, Світлана Березань, представник фонду, наголосила, що за роки проведення фестиваль став не просто цікавою та впізнаваною культурною подією на теренах Черкащини, а й загалом таким, що об’єднує людей навколо своєї історії й традицій.
«Такі заходи, безперечно, розвивають наші громади, популяризують та навіть стають частиною їх бренду, – зауважила Світлана Березань. – Тому, звичайно, в МХП підтримали Бобрицьку ОТГ як громаду своєї присутності в організації фесту.
Очільниця Бобрицька сільська рада Олена Штефан наголосила, що в партнерстві з МХП вже реалізовано не один проєкт:
«Ми вже другий рік поспіль активні учасники конкурсу мікрогрантів «Час діяти, Україно!». Цього року, наприклад, з допомогою фонду, втілюємо в життя цілих сім проєктів, завершуємо облаштування спортивно-розважального комплексу у Козарівці, взаємодіємо з птахофабрикою тощо. Крім того, долучаємося й до інших ініціатив з боку МХП, адже Бобрицька ОТГ – це про активних та небайдужих людей, які не просто хочуть бачити свою громаду успішною, сучасною та комфортною для життя, а й шукають і знаходять для цього можливості!».
Стосовно ж етнофестивалю, то в ньому взяли участь чотирнадцять учасників – колективи та окремі аматори народного фольклору в стилі жартівливих та сороміцьких наспівів різних населених пунктів Канівщини та Черкаської області загалом. У підсумку всі вони отримали дипломи учасника фестивалю та подарунки на згадку від імені оргкомітету.
До слова, під час свята всі охочі мали нагоду прогулятися мальовничою територією фесту та полюбуватися краєвидами Дніпра з григорівських пагорбів, а також придбати етносувеніри, відпочити під накриттям із прохолоджуючими напоями чи посмакувати стравами домашньої кухні й навіть покататися на конях та спробувати себе в різних ремеслах.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що ремонтні роботи у Будинку культури проводять у посиленому режимі (фото).
Ох!!!! Прекрасная Солоха, хороша!!! Місцевість супер. Молодці громада
Цікавий захід. Колоритно як на мене
“Зелена толока” у Межирічі була не гірше.