Днями в селі Яблунів, що входить до складу Канівської об’єднаної територіальної громади, відбувся звіт виконувача обов’язків старости села Віктора Огородніка.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
Послухати, що було зроблено в громаді за 2019 рік, зібралося близько 70 селян. Також у заході взяли участь Канівський міський голова Ігор Ренькас, секретар Канівської міської ради Сергій Ткаченко, депутати Юрій Підгайний, Юрій Гамалій та представники структурних підрозділів виконавчого комітету, зокрема, фінансового управління, відділу комунального майна та земельних ресурсів, управління соціального захисту населення, відділу освіти. Також були присутні представники закладу охорони здоров’я та правоохоронних органів.
- Минув рік від історичної знакової події – приєднання села Яблунів до Канева та утворення Канівської ОТГ, - розпочав В.Огороднік свою промову. - За цей час було визначено основні пріоритети – це насамперед ремонти доріг, проведення водогону, оснащення вуличного освітлення… Так, за минулий рік було збудовано 1 км. водогону, підключено до води 24 домоволодіння. Цього року роботу в цьому напрямі плануємо продовжити, зокрема, на вулиці Польовій, Підгайного, Молодіжній.
Щодо ремонту доріг, то в минулому році за словами в.о. старости села частково проведено поточний ремонт. Цьогоріч заплановано капітальний. Вже замовили проект на ділянку - від початку села до центру, що, до слова, буде вартувати 3,5 млн.грн. Додатково, було виготовлено проект на облаштування вуличного освітлення по всьому селу.
Окрім того, за словами керівника села протягом року в Яблуневі було встановлено дитячий майданчик, облаштовано огорожу місцевого кладовища, місцеві мешканці мають можливість щоденного дворазового транспортного сполучення з Каневом, створено КП «Яблунівське», яке, власне, займатиметься ремонтними роботами в селі. У планах – налагодити роботу з вивезенням побутових відходів та ліквідацією стихійних сміттєзвалищ.
- Стихійним сміттєзвалищам, які вже і з космосу видно, буде покладено край, - наголосив В.Огороднік. - Найближчим часом в селі облаштуємо спеціальні майданчики, де встановимо контейнери для сміття. І з Канева приїжджатиме машина, яка забиратиме відходи.
- В цілому в 2019 році ми заробили 3 млн.грн., а витрачено на облаштування Яблунева було 4 млн. 260 тис.грн. Тобто ще понад 1 млн.грн. було докладено з бюджету громади для покращення життя селян, - підсумував Віктор Володимирович. - Тільки сліпі не бачать позитивних змін у Яблуневі. Але, звичайно, завжди є ті, хто буде незадоволений та тримає напоготові «ложку дьогтю». Що сказати - для цього є вибори, які вже незабаром. Я ж хочу ще раз подякувати всім, хто підтримує нас і допомагає.
Захід проходив доволі емоційно, люди часто перебивали промовця, ставили запитання. Зокрема, обурювалися «неправильним» розподілом сільського бюджету. На що начальник фінуправління Галина Карпушенко пояснила селянам, що немає більше сільського і міського бюджету. Є спільний бюджет Канівської ОТГ, розподілом якого займається фінансове управління спільно з депутатами міської ради.
Чимало питань стосувалося проблем соціального захисту населення. Представник управління соцзахисту Світлана Рикова поінформувала, що до завершення процесу об’єднання та сформування округів відповідно до реформи децентралізації жителі села обслуговуються в районному управлінні соцзахисту.
Нарікали люди на погані дороги, незадовільне вуличне освітлення. З цього приводу заслухали директора КП «Яблунівське» Олега Коваленка.
- Обов’язки директора я виконую місяці чотири. Що сказати – роботи непочатий край. В селі є проблеми з водою, освітленням тощо. Вже почали над цим працювати. Так, найближчим часом плануємо провести автоматизацію водонапірних веж, - зазначив керівник.
Порушилося на зустрічі й питання криміногенної ситуації в Яблуневі. За словами дільничного останнім часом в селі були зареєстровані факти крадіжок.
- Усі документи передано до суду, утім судовий процес триває. Засідання переносяться. Відтак, суддя не виносить рішення суду, - доповів дільничний.
Порушували селяни й питання відсутності в селі клубу та церкви.
- Про клуб думаємо. Чи це буде ремонт чи будівництво нового ще треба вирішити, але місце, де люди збиратимуться і спілкуватимуться, де проводитиме своє дозвілля місцева молодь, однозначно має бути, - повідомив секретар міськради С.Ткаченко.
- За кошти мецената в селі будувався храм, але останні два роки роботи припинилися і церква стоїть недобудована. Хоча залишилося фактично провести завершальні роботи та облогородити територію. Вже є й іконостас, маємо священника. Будемо з цього приводу звертатися до спонсорів, адже церква в селі має бути, - додав виконувач обов’язків старости.
Чи не найбільше побоювань громади перед об’єднанням викликала імовірність закриття школи. На сьогодні навчально-виховний комплекс в Яблуневі функціонує.
- Не зважаючи, на те, що школа малокомплектна і субвенції з держави (розміром 442 804 тис.грн.) не вистачає на покриття всіх витрат (1 млн.100 тис.грн), тому різниця покривається з бюджету громади, але школа тепла, затишна і на сьогодні відповідає всім вимогам, - поінформувала начальник відділу освіти Надія Голда. - Цього року у вас 4 першокласники. Відповідно до вимог «Нової української школи» вони забезпечені усіма засобами для навчання, зокрема, інтерактивною дошкою тощо. Тому я бачу всі підстави, для того, щоб школа в Яблуневі була збережена.
- Цей рік був роком становлення Канівської ОТГ, - відзначив С.Ткаченко. - Попереду багато планів щодо розвитку Яблунева, адже ви тепер - наші люди. Звичайно, хочеться більше, але не все одразу. В Каневі також роботи виконуються поступово. Разом з тим ми хочемо усім довести, що Яблунів, який єдиний на сьогодні приєднався до Канева, зробив правильний вибір. І докладемо для цього всіх зусиль.
На завершення заходу слово взяв Канівський міський голова Ігор Ренькас та запропонував проводити такі зустрічі, де люди зможуть безпосередньо почути відповіді на питання, що їх турбують, частіше.
- Щовівторка я проводжу особистий прийом громадян. Люди приходять зі своїми проблемам та турботами. З огляду на віддаленість села, розумію, що вам прийти до мене на прийом буде проблематично. Тому я готовий приїжджати до вас, - сказав міський голова.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Ігор Ренькас відвідав Латвію для обміну досвідом.
Да ?
Є одна кандидатура, яка може переживати за долю Яблунева- це Любов Бордюгова. Вонарозжене цих алкоголіків та наведе порядок
А коли в Степанецьої громаді будуть звітуватися старости?
А чому з цього приводу мовчить Лука?
Сьогодні в Яблуневі немає альтернативи Любов Бордюгові під час виборів старости села. Вона заставить в сільській раді приходити на роботу вовремя і комунальне підприємство ” Яблунівське” буде знаходитися в Яблуневі,а не Каневі. А то Коваленко- директор КП приїздить у село раз у тиждень,як почесний гість. А повинен жити у селі
З приходом до влади Олександра Корнеєва, на посаду міського голови, ситуація поміняється кардинально. Ідеї МАЙДАНУ реалізуються в життя. Такі як Коваленко- Голда- Стадник бігтимуть дальші чим бачить зір. Головне не допустити помилок в кадровій політиці та не брати на роботу вузерів
Таки, да. Вибори не за горами. То було КПУ(оновлена), тепер організовують “Свободу”, Нову Свободу Саші Корнєєва… А, той хто зараз ту агітує за ШАШУ добре знається на його фінансових оборудках з колишнім бетонним вузлом на лівому березі, чи про приміщення колишнього “Гастроному” і т. д. У цьому напрямку ШАША нічим не відрізняэться від, ну, скажімо, Осипа Шора — прототипа Остапа Бендера тільки за “местным разливом”. Ну, прям ангел во плоті, а не Корнєєв. Запропонуйте ще одного ШАШУ в мери, базаркома. Пропоную на міського голову Луку. Козаче, ти ж не проти?
А що то затітонька біля Огородніка сидить і спить?