У Черкаський обласний онкологічний диспансері придбали новий комп’ютерний томограф нового покоління від фірми «Philips», на купівлю якої із обласного бюджету спрямували 24,5 млн грн.

Про це повідомляє «Kanos»  із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської ОДА.

Комп’ютерний томограф має у 2-3 рази нижчу дозу променевого навантаження, ніж апарат попереднього зразка, що працював в онкодиспансері, та швидку реконструкцію зображень. Повністю пройти обстеження на ньому можна за 5-7 хвилин. Лише за 12 секунд сканування пацієнта, томограф робить 128 якісних знімків.

Таке оновлення керівник обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов називає довготривалою інвестицією у здоров’я черкащан. Відзначає, новий томограф замінив попередній двозрізовий. Нині ж працює у тестовому режимі, а вже з середини лютого, по завершенню навчання медперсоналу та ліцензування, запрацює на повну потужність.

«Дуже приємно бути свідком таких разючих змін в системі охорони здоров’я, зокрема в діагностуванні та виявленні онкології. Можливість медичних фахівців працювати на сучасному обладнанні, яке відповідає світовим стандартам, наближає послуги для черкащан до європейського рівня. Наш онкодиспансер – у п’ятірці кращих за якістю послуг в Україні. Зі свого боку ми докладатимемо зусиль, аби система скринінгу онкопатологій на Черкащині запрацювала належним чином у найкоротші терміни», – відзначив заступник очільника області Юрій Лесюк.

Загалом лише за останні декілька років в онкологічному диспансері, за підтримки обласної ради та адміністрації, провели низку важливих оновлень. Так, торік тут створили центр високодозової хіміотерапії з трансплантацією аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові. І вже у листопаді минулого року провели першу аутотрансплантацію. За наявності ж фінансування таку послугу зможуть отримувати 30-40 пацієнтів на рік.

На базі обласного онкодиспансеру функціонують обласний профілактично–лікувальний консультативний скринінговий центр «Здоров’я жінки» та центр паліативної допомоги. Крім того, обласний лікувально-діагностичний гематологічний центр диспансеру має блок з палатами інтенсивної хіміотерапії гемобластозів. 2018 року тут провели капітальний ремонт та створили «чисті» палати.

Відзначимо, щорік в онкологічний диспансер госпіталізується близько 14 тисяч пацієнтів, а диспансерно-поліклінічне відділення установи відвідує понад 60 тисяч осіб. Онкологічний диспансер має в своїй структурі стаціонар на 480 ліжок, диспансерно-поліклінічне відділення на 150 відвідувань в день, канцер-реєстр, який утримує інформацію про 140 тисяч онкохворих. Тут працює більше 120 лікарів, понад 220 осіб середнього медичного персоналу та 160 – молодшого медичного персоналу.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що лікаря із Золотоноші притягують до відповідальності через халатність у роботі, що призвела до захворювання у немовляти.