Свято Пасхи проходитиме в умовах карантину, тому сьогодні голова Черкаської ОДА Олександр Скічко зустрівся з представниками релігійних організацій області, щоб обговорити запобігання поширенню коронавірусної хвороби під час релігійних свят.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської ОДА.
«Я людина віруюча і для мене Великдень – особлива подія. Тому я за те, щоб прихожани відзначали цей день. Але наразі в умовах пандемії можна спланувати проведення богослужінь на подвір’ї біля церкви», – відзначив Олександр Скічко.
Очільник області рекомендує провести відео- чи аудіотрансляцію богослужінь із дотриманням усіх карантинних вимог.
«Не є проблемою на сьогодні зробити трансляцію. І технічні засоби для цього є, і погода хороша в травні. До того ж, люди теж хвилюються за своє здоров’я через коронавірус, тому можуть боятися приходити до церкви. Трансляція богослужіння була б компромісним варіантом для всіх», – говорить Олександр Скічко.
Заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова, яка теж була присутня на робочій зустрічі, рекомендувала священикам проводити богослужіння онлайн. Якщо це відбуватиметься на подвір’ї церкви, то з відповідною дистанцією між людьми.
«Варто зробити розмітки для того, щоб люди стояли окремо один від одного під час богослужінь. Щоб прихожани та священики дотримувалися маскового режиму в приміщенні церкви і на вулиці», – сказала Лариса Кошова.
Також вона зауважила, якщо Черкащина увійде в «червону зону», діятимуть жорсткі карантинні заходи, які повністю заборонять зібрання людей. Тоді буде можливість проводити богослужіння лише онлайн.
В.о. генерального директора ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» Людмила Кравченко розповіла про запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів через поширення COVID-19 та про дотримання карантинних заходів серед вірян під час богослужінь та релігійних свят:
– Поінформувати прихожан на службах напередодні Великодня, а також при вході до храмів щодо формату святкування.
– Рекомендувати відвідувати обряд благословення та освячення їжі лише одній особі від домогосподарства, без сімейних відвідувань.
– Рекомендувати утриматись від відвідування служби людьми похилого віку та з хронічними захворюваннями.
– Заохотити обмежити відвідування та прийом гостей після благословення та в другий день Великодня.
– Приділити увагу під час служіння збереженню здоров’я та захисту сім’ї – вакцинації, захисту літніх людей, відповідальному ставленню до здоров’я та гігієни.
Представники релігійних організацій підтримали рекомендації Олександра Скічка та представників охорони здоров’я області, адже вже мають досвід проведення онлайн богослужінь на Великдень минулого року.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що жителів Канівської громади закликають утриматися від традиційних святкових обрядів під час відзначення Великодня.
А ВИ БАЧИЛИ КОЛИ НА УСПЕНСЬКОМУ СОБОРІ ВИВІСКУ: ВХІД БЕЗ МАСКИ ЗАБОРОНЕНО!
Ні, бо не було її там ніколи.І хто поніс покарання, кого оштрафували?
А на ринку що нині робиться? Продавці – половина без масок. покупці – також, а якщо і є маска, то на носі. Минулої весни контролювали порядок на ринку, а нині розперезалися усі : і адміністрація ринку, і продавці. і покупці.
Путін сказав , що в Україні існує РПЦ( російська православна церква ) .В Каневі вона сидить в Успенському Соборі .РПЦ не визнає короновірусу і вважає , що хворіють ним тільки люди нетрадиційної сексуальної орієнтації і тому маски вдягають .Тому там і не прийнято в масці ходити – то знак .