Відчути себе народним обранцем, пройтися кулуарами і фактично доторкнутися до живої історії державотворення України мали можливість близько 80 очільників сільських громад, з якими співпрацює ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП.

Ідея організувати екскурсію в приміщення головного законотворчого органу України для представників громад належить директору підприємства «Урожай» Олександру Воскобойніку. Він, зокрема, зазначив, що сесійну залу Верховної Ради обрав не випадково, адже кожному свідомому громадянину цікаво побувати біля витоків державотворення незалежності нашої країни, а тим паче людям, які представляють інтереси громад.
— Я ніколи не був у стінах Парламенту, але переконаний, що це одне з найбільш важливих місць нашої країни. Саме тут ухвалюються рішення, що змінюють хід історії всієї держави, — розповідає Олександр Воскобойнік. — Цю поїздку ми організували для того, щоб представники громад, з якими співпрацюємо, не лише трохи відпочили від повсякденної роботи, а й отримали незабутні враження.

Під час екскурсії в стінах Верховної Ради представники сільських громад дізналися безліч цікавих фактів про те, як наша країна здобувала незалежність, хто брав участь у процесі державотворення, що закладено в основі функціонування українського Парламенту. Особливо зацікавили сільських голів факти про сесійну залу Верховної Ради, де ухвалюються законопроекти, що впливають на долю України. Зокрема, саме в цій будівлі 1991 року було проголошено державну незалежність. Ця подія відображена в картині «Державотворення», яка прикрашає другий поверх приміщення. Першу в Україні систему кондиціонування повітря також було встановлено в сесійній залі для народних обранців. Усім запам’яталася величезна 4-тонна люстра під куполом залу, виготовлена з білого та кольорового кришталю. Своїми враженнями про побачене поділилися учасники поїздки.

Оксана Шваюк, Босівський сільський голова: «Усе чудово! Враження — неймовірні! У такій установі треба тільки працювати, і працювати натхненно! Хочеться, аби праця наших депутатів приносила користь народу, таким, як ми, всім виборцям. А ще хочеться більшої віддачі від народних депутатів, користі від них на місцях. Дійсно, в такому приміщенні, як Верховна Рада, робота повинна бути більш позитивною!»

Олександр Яременко, голова Степанецької ОТГ: «Сьогодні в нас була дуже продуктивна зустріч і екскурсія в кулуарах Верховної Ради. Ми побачили, як працюють наші обранці, зробили певні висновки. Тепер розкажемо нашим людям у громаді, що народні обранці — це такі ж самі люди, як і ми. І прості люди також можуть стати народними депутатами і приймати важливі рішення для держави, для громадян».

Віталій Дошка, Прохорівський сільський голова: «Я вперше побував у кулуарах Парламенту, однак мені було затишно. Побачив, де депутати ухвалюють законопроекти, за якими ми сьогодні живемо. Хочеться подякувати «Урожай — громаді» за можливість побувати у Верховній Раді і яскраві емоції. Я теж не проти долучитися до процесу державотворення. Хочеться, аби депутати більше дослухались до таких людей, як ми, — простих, сільських, тоді ефективнішою була б співпраця громад з народними обранцями».

Безкоштовну екскурсію для сільських голів організував Благодійний фонд «Урожай — громаді» за підтримки ТОВ «НВФ «Урожай» МХП.
— Як би ми не ставилися до політичних подій сьогодення, Верховна Рада — це історичне місце, де відбуваються найважливіші події нашої країни, часом — трагічні. Відчути цю атмосферу, звірити враження від побаченого по телевізору та наживо — це незабутньо. Кожен справжній громадянин України повинен це пережити, — розповідає директор фонду Тетяна Волочай.