На території ТОВ «МТ «Тимошівське» Кам’янської об’єднаної територіальної громади під час чергового ліцензійного полювання було добуто дикого кабана віком до одного року.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області.

Спеціалісти Черкаської районної державної лікарні ветеринарної медицини здійснили відбір патологічного матеріалу для моніторингового дослідження з метою виключення діагнозу на африканську чуму свиней (далі - АЧС).

Відібраний матеріал було направлено до Черкаської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. За результатами лабораторних досліджень 27 листопада підтверджено хворобу (АЧС).

Після підтвердження діагнозу Головним управлінням Держпродспоживслужби в Черкаській області та державними ветеринарними установами Черкаського району було негайно вжито заходів для локалізації та ліквідації спалаху відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней. Зокрема, 28 листопада ініційовано проведення позачергового засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Кам’янської міської ради. Під час нього було ухвалено рішення № 21 про встановлення карантину на території мисливського господарства з 28 листопада 2024 року. Територію, де добуто хвору тварину, визначено межами спалаху АЧС.

Також визначено зону захисту з урахуванням географічного розташування території, де було добуто тварину (дикого кабана), у радіусі не менше 3 км від осередку. До цієї зони включено територію ТОВ «МТ «Тимошівське» та с. Гайове, Кропивницького район, Кіровоградської області.

Крім того, вcтановлено зону спостереження (нагляду) радіусом не менше 10 км, до якої увійшли населені пункти Черкаської області (с. Тимошівка, с. Юрчиха) та Кіровоградської області (с. Голикове, с. Бовтишка, с. Польове, с. Івангород, с. Несваткове, с. Веселе, смт. Олександрівка).

На території мисливського угіддя проведуть облік поголів’я диких кабанів, а після цього здійснять заходи зі зниження їхньої чисельності (депопуляції). Також створено спеціальну групу для обстеження мисливських угідь, збору та утилізації (у разі виявлення) трупів кабанів. У зоні нагляду заплановано облік свинопоголів’я в усіх формах власності.

На період дії карантинних обмежень у зоні спостереження забороняється торгівля живими свинями та продуктами з них, за винятком тих, що отримані на офіційних забійних підприємствах з експлуатаційним дозволом і супровідними ветеринарними документами.

Окрему увагу приділено роз’яснювальній роботі серед населення. Мешканцям роз’яснюють ризики поширення хвороби, заходи профілактики та необхідність дотримання ветеринарно-санітарних вимог.

Довідково. АЧС - небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, чисельними крововиливами та високою смертністю.

Вірус АЧС не передається людині та є безпечним для її здоров’я.

У разі підозри захворювання тварин на АЧС терміново звертайтеся до державних установ ветеринарної медицини та повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області за тел.: (0472) 63 05 27.

Нагадаємо нещодавно ми  писали про те, що понад 1,6 млн грн прокуратура вимагає стягнути за забруднення та засмічення земельної ділянки побутовими відходами.