Сімейні лікарі Канівського центру первинної медико–санітарної допомоги розширюють компетентності. Пацієнти сімейних лікарів отримують базову психологічну допомогу та супровід із охорони ментального здоров’я. За потреби – більш поглиблене лікування у профільного спеціаліста.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської ОВА.
Головне завдання, яке визначили для себе в Канівському ЦПМСД, – щоб відвідувач закладу розумів, що лікування ментальних проблем так само важливе, як і фізичних симптомів хвороби. Жителі громади можуть отримати первинну допомогу в галузі охорони ментального здоров’я саме у свого сімейного лікаря.
Задля популяризації послуги на Канівщині лікарі проводять широку роз’яснювальну роботу серед населення. Зокрема, організовують лекції для молоді та людей старшого віку.
«Коли ми починаємо працювати з пацієнтом, то наш основний крок – визначити симптоматику за скаргами та загальними лікарськими дослідженнями: чи це проблема фізичного чи психологічного характеру. Також пропонуємо пройти опитувальник за шкалами із депресії та тривоги. Це дає можливість пацієнту самостійно усвідомити проблему та без стигматизації почати вирішувати її у супроводі фахівця. Тривожність, напруга, порушення сну – найчастіші скарги. І з ними ми допомагаємо впоратися нашим пацієнтам», – зауважила завідувачка амбулаторії, лікарка–терапевт Іванна Котурбаш.
На сьогодні Канівський ЦПМСД має найкращі показники навчання сімейних лікарів за Mental Health Gap Action Programme по області. 100% лікарів пройшли І рівень програми, 86% – завершили другий.
«Наша лікарня охоплює медичними послугами 98% населення Канівщини. Сімейні послуги надають 25 лікарів сімейної медицини. У кожного – від півтори тисячі пацієнтів. Звісно, ми спостерігаємо, що більш активно впроваджують нове саме молоді фахівці. Однак і лікарі старшого віку теж беруться опановувати новації у своїй діяльності. Запровадження послуги із психологічної підтримки однозначно поки щось нове для нашого населення, однак це – наступний етап розвитку сімейної медицини та її становлення як повноцінної системи надання комплексної послуги», – зазначила директорка закладу Наталія Горьова.
Навчатися за програмою Mental Health Gap Action Programme фахівці закладу почали ще минулого року. До слова, MhGAP – глобальна програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг із охорони психічного здоров’я шляхом залучення медпрацівників первинної ланки до надання послуг пацієнтам із психічними розладами. Навчання проводять у межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої Оленою Зеленською.
«Суть програми mhGAP не у призначенні медикаментозного лікування, а в тому, щоб допомогти людині вирішити проблему усвідомлено та з довготривалим результатом. Навіть безсоння є психологічно зумовленим і впоратися з ним можуть роз’яснення сутності цього явища, дієві техніки самодопомоги та підтримка фахівця. Якщо проблема пацієнта виходить за рамки компетенцій сімейного лікаря, то його перенаправляють до більш профільних спеціалістів нашого закладу: психолога та психіатра», – додала психологиня закладу Тетяна Синящока-Россол.
Психолог у штаті лікарні працює вже два роки. Спеціалістка відзначає, що з часом її послуги стають усе запитанішими поміж населення. Водночас працює і з колективом закладу.
На базі лікарні організовують групи «Рівних» для лікарів задля обміну досвідом і здобуття нових знань, зокрема і щодо популяризації послуг психологічної підтримки серед жителів. Також діє «Школа пацієнтів».
«Можливість отримати психологічну послугу на рівні сімейного лікаря – на часі. Тривожність, проблеми зі сном, завантаженість – дуже актуальні проблеми серед молоді. Ми порушуємо ці теми, спілкуючись між собою, але й потребуємо фахового консультування та супроводу», – відзначила пацієнтка Марія.
Черкащина – у лідерах по Україні за рівнем охоплення навчанням медичних працівників за програмою ВООЗ Mental Health Gap Action Programme. Майже 10 тисяч медиків області пройшли навчання І рівня, понад 7 – вже завершили ІІ рівень.
«Ми маємо гарні кількісні показники, які мають бути також і якісними. А це неможливо зробити без впровадження здобутих знань на практиці. Усвідомити психологічну проблему, отримати першу допомогу та супровід на шляху до покращення стану – це та частина сімейної медицини, яку ми прагнемо зробити максимально доступною для наших громадян. Адже ми проживаємо травматичний досвід, втрату близьких, наші захисники повертаються з передової після поранення. Ментальне здоров’я таке ж важливе, як і фізичне. І в цьому питанні не може бути жодної стигматизації», – наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко.
Нині щотретя лікарня «первинки» в Україні надає українцям послуги з охорони ментального здоровʼя. Перевірити, чи є серед медичних закладів, які надають першу психологічну допомогу, ваш – можна на інтерактивній мапі. Або запитати про це в операторів гарячої лінії НСЗУ за номером 16–77.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі інспектори праці роз’яснили трудові права жінок (фото).
Інженеру з ГЕС та любитель Дніпрових садів 2012 – Ніколенко надайте якусь допомогу – напевно вона йому незабаром знадобиться.
***
Свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 31.10.2003 (Серія САА № 471742)
Власник – Українська Православна церква.
Підпис – Коломієць
https://i.ibb.co/23QcHS0/page-0001.jpg
***
Що цікаво, підписавши рішення № 3-39 від 24.02.2011 р. , міський голова Канева Ніколенко В.В. надав у постійне користування земельну ділянку площею 0,4163 га в м.Канів по вулиці Леніна 62 (під Успенським собором) – ЯКІЙСЬ ІНШІЙ КОНТОРІ –
КИЇВСЬКІЙ МЕТРОПОЛІЇ Української православної церкви.
https://i.ibb.co/yBHm3kV/3-39-page-0001.jpg
Організацію виконання рішення було покладено на начальника управління архітектури та містобудування /Черешнєв Д.М./ , міськрайонне управління Держкомзему у м.Канів та Канівському районі Черкаської області /Миненко В.Б./
***
Для довідки :
Черешнєв Д.М. – це той , який під час кримінальної історії з кооперативом “Дніпрові сади” у 2012 році, перебуваючи на посаді начальника управління архітектури та містобудування , всупереч інтересам державної служби та інтересам громади, вніс завідомо неправдиві відомості про те що, вказана земельна ділянка відповідає Генеральному плану міста Канева, який підписав як службова особа та поставив печатку управління містобудування та архітектури Канівської міської ради, чим висловив своє погодження із змістом висновку та надав йому статусу офіційного документа, що виданий уповноваженої організацією.
І ПРО ЦЕЙ КРИМІНАЛ ЧУДОВО знали – як Ніколенко (2012 рік – міський голова) , так і Ренькас (2012 рік – заступник міського голови , СПІВАВТОР Генерального плану міста Канів)
***
З матеріалів ухвали суду від 14 березня 2014 року, Справа № 697/2561/13-к, номер провадження 1-кп/697/6/2014
(цитую)
“‘….перебуваючи на посаді начальника управління містобудування та архітектури виконкому Канівської міської ради, будучи службовою особою органу місцевого самоврядування, наділеним повноваженнями визначеними «Положенням про управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Канівської міської ради» затверджених рішенням сесії Канівської міської ради від 28.04.2011 р №4-45, являючись державним службовцем дев’ятого рангу умисно, в порушення норм п.3.39 ДБН360-92 Містобудування планування і забудови міських і сільських поселень (затвердженого наказом Держкоммістобудування від 17.04.1992 № 44), достовірно знаючи, що Генеральним планом міста Канів не передбачено розташування кооперативу садово-городнього товариства в Лівобережній промисловій зоні на лівому березі р. Дніпро, склав та видав обслуговуючому кооперативу садово-городнє товариство «Дніпрові сади» висновок № 1 від 22.02.2012, «Щодо відведення земельної ділянки для колективного садівництва в оренду», площею 6,5000 га під розміщення садово-городнього товариства «Дніпрові сади» в який умисно, всупереч інтересам державної служби та інтересам громади, вніс завідомо неправдиві відомості про те що, вказана земельна ділянка відповідає Генеральному плану міста Канева, який підписав як службова особа та поставив печатку управління містобудування та архітектури Канівської міської ради, чим висловив своє погодження із змістом висновку та надав йому статусу офіційного документа, що виданий уповноваженої організацією.
В подальшому, вказаний висновок врахований як позитивний Канівською міською радою при прийнятті рішення № 10-32 від 06.12.2012 р., якого ОКСГТ «Дніпрові сади» незаконно передано в оренду, з правом подальшого викупу, земельну ділянку площею 6,5000 га, що знаходиться в адміністративних межах м. Канева.”
https://reyestr.court.gov.ua/Review/37615650
***
Докладніше про Дніпрові сади – історію у якій місцевий кримінал , на мою думку, кришує та сприяє злочинній діяльності чимось вмотивована місцева поліція.
http://kanos.com.ua/politsiyanty-u-lisi-na-kanivschyni-vyyavyly-nasadzhennya-konopel-ta-cholovikiv-yaki-jih-dohlyadaly-video/?doing_wp_cron=1661513788.5295920372009277343750#comment-21205
Прокуратура наполягає на поверненні земель державі, на яких розташований Успенський собор.
14.02.2024
На вказаній земельній ділянці, площею майже 4200 м2, розташований Успенський собор XII ст., який був визнаний пам’яткою археології республіканського значення та був занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Смілянською окружною прокуратурою встановлено факт порушення вимог чинного законодавства під час передачі у постійне користування Київській митрополії УПЦ земельної ділянки державної власності історико-культурного призначення. Зокрема, змінено цільове призначення земельної ділянки з історико-культурного на землі громадського призначення.
http://kanos.com.ua/prokuratura-napolyahaje-na-povernenni-zemel-derzhavi-na-yakyh-roztashovanyj-uspenskyj-sobor/
Дивним для всіх жителів стає цей заклад.Якісь проводять лекції.Кому?Хто?Прийшли “молоді спеціалісти”геть зарозумілі,хамовиті,які не можуть скласти собі ціни.А допомоги й толку від них зовсім немає.
А фотографії дуже гарні.От і тільки.
На початку 2000 , мав нагоду досить довгий час перебувати у госпіталі за кордоном.
Після того , як напередодні виборів, під час пандемії, Ренькас з місцевим партіотичним культорологом Труфановою , керівництвом лікарень та персоналом лікарень, з порушеннями елементарних норм , та з заохоченням порушень цих норм місцевим обивателем через сайт міської ради – зарядили масові пляски та гуляння на території лікарні, у мене не має ніяких сумнівів, що фотографи там працюють гарні ,відповідальні та з високим рівнем айкью.
Нагадаю, що Канів – це єдине ні то село ні то місто по Україні, яке під час пандемії два місяця поспіль не вилазило з червоної зони небезпеки та за попередніми даними по місту померло людей у два рази більше ніж по Черкаській області – у розрахунках на загальну чисельність населення .
Правда, культоролог Труфанова, – до сих пір з цього приводу пекельно танцюєте ?
Докладніше:
http://kanos.com.ua/26-richna-zhinka-iz-kaneva-pomerla-vid-covid-19/