Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ продовжують здійснювати моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм акваторії пляжів, зокрема комунальних пляжів «Митницький», «Казбетський», «Соснівський – 1» у місті Черкаси, міського пляжу у Ватутіному та 26 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах області.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Впродовж тижня (24 – 28 червня 2024 року) у місцях масового відпочинку області фахівцями Центру відібрано 15 проб води за мікробіологічними показниками та 13  проб – за санітарно-хімічними.

За результатами лабораторних досліджень не відповідали гігієнічним вимогам 3 проби води за мікробіологічними показниками (індекс лактозопозитивної кишкової палички) у місцях масового відпочинку:

  • міста Умань (р. Уманка – зона рекреації «Осташівський став»);
  • міста Канів (місце масового відпочинку по береговій лінії р. Дніпро, водойма «Лимарка»).

За санітарно-хімічними показниками  відхилень не виявлено.

За паразитологічними показниками відібрано та досліджено 4 проби піску, відхилень не виявлено.

Про результати досліджень поінформовано Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області та голів відповідних територіальних громад,  направлені пропозиції  балансоутримувачам місць масового відпочинку на воді щодо проведення необхідних профілактичних заходів.

Ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із місцями рекреаційного водокористування,  на території області  не зареєстровано.

Моніторинг якості та безпечності води та ґрунту (піску) на пляжах та у місцях масового відпочинку на водних об’єктах області триває.

Фахівці ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ» для безпечного відпочинку на пляжах та у місцях рекреаційного водокористування рекомендують:

  • для відпочинку використовувати спеціально відведені та облаштовані місця;
  • утримуватися від купання на пляжах, де вода не відповідає гігієнічним нормативам;
  • не ковтати воду при купанні та слідкувати, щоб це не робили діти;
  • не використовувати воду відкритих водойм для миття рук, овочів, фруктів, посуду, дитячих іграшок тощо;
  • використовувати для пиття чисту воду гарантованої якості;
  • під час відпочинку не вживати продукти, що швидко псуються;
  • дотримуватись правил особистої гігієни, насамперед – мити руки перед вживанням їжі, після відвідування туалету, використовувати антисептики для рук.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що кишкову паличку виявили у річці Дніпро у Каневі та у Лимарці.