Вихідними у Каневі відбувся четвертий міжнародний кінофестиваль, для участі у якому цьогоріч надійшла рекордна кількість фільмів - більше трьох тисяч стрічок із 150 країн світу.
Про це повідомляє спеціальний кореспондент «Kanos».
Традиційно у п’ятницю заходи розпочалися із Тарасової гори, де гості, члени журі та учасники кінофестивалю вшанували пам'ять видатного українського Кобзаря та поклали квіти на могилу Тараса Шевченка.
Після чого у конференц-залі Шевченківського національного заповідника відбулася прес-конференція за участі почесних гостей та членів журі із нагоди відкриття Канівського міжнародного кінофестивалю.
Також у цей день провели урочисту церемонію відкриття кінофестивалю, під час якої почесні гості, члени журі, відомі публіці актори, режисери та автори стрічок пройшлися «канівською» червоною доріжкою.
Після урочистого заходу на кіноконцертному майданчику на набережній Дніпра відбулася презентація української історичної стрічки-фентазі «Чорний Козак», який був знятий наприкінці минулого року.
Презентувати фільм для канівчан приїхали українські письменники брати Капранови, режисер та автор сценарію Владислав Чабанюк, виконавиця головної ролі Марина Юрчак, оператор Микола Кулик, а по завершенні заходу стартував показ фільмів позаконкурсної програми, у яку цьогоріч увійшло 66 стрічок із 14 країн світу.
Із самого ранку суботи члени журі Канівського міжнародного кінофестивалю ім.Ю.Іллєнку розпочали перегляд фільмів, які змагалися за перемогу у різних номінаціях. Загалом цього року у конкурсній програмі кінофестивалю представлені 66 фільмів із 14 країн світу.
Окрім цього для канівців та гостей кінофестивалю у залі засідань Будинку рад провели низку майстер-класів від фахівців галузі кіноіндустрії.
Також у суботу у межах Канівського міжнародного кінофестивалю на набережній Дніпра реалізували соціальний проект «Україна єдина» на підтримку учасників АТО та ОСС та провели презентацію фільму «Салат» від львівських режисерів - Олександра та Дарини Балабай.
Ввечері цього ж дня канівцям та гостям Канівського міжнародного кінофестивалю презентували показ модних колекцій від молодих столичних дизайнерів.
Завершився кінофестиваль феєричною церемонією закриття, під час якого публіка відкрила для себе нові імена у сучасному українському кінематографі, а творці стрічок отримали належну оцінку своїм роботам та рекомендації професіоналів.
Відтак, приз переможця у номінації «Соціальний фільм» отримала стрічка «Шлях у моєму взутті» (режисер Колін МакРей, Велика Британія), «Документальний фільм» -«Добрі кекси» (режисер Юлія Вакуліна, Україна), «Анімаційний фільм» - «Робот захистить нас» (режисер Нікола Піовесан, Естонія), «Музичний фільм» - «Beby blue» (режисер Седона Мей, Велика Британія), «Ігровий фільм» – «Ехо» (режисер Марія Головатська, Україна).
Спеціальні призи отримали стрічки «Останні сусіди» (режисер Євгенія Мельник, Україна), «Перехрестя війни» (режисер Євгенія Мельник).
В цьому році головний приз – ГРАН-ПРІ отримав фільм «Містер Хендерсон», режисер Томас Скохі, Франція.
«Родзинками» церемонії закриття цьогорічного Канівського міжнародного кінофестивалю, у якій взяла участь відома акторка Ірма Вітовська, стали виступи української співачки Марії Бурмаки та джазмена Майка Кауфмана-Портнікова.
Фото – прес-служба Канівського міжнародного кінофестивалю
МОЛОДЦІ, ГАРНА СПРАВА!!!