Цими вихідними місто перетворилося на культурний осередок сучасного кінематографу, адже відомі актори, режисери та сценаристи завітали на ІІІ Канівський міжнародний кінофестиваль імені Юрія Іллєнка.
Розпочався традиційно із Тарасової гори, де учасники заходу вшанували пам'ять видатного українського Кобзаря та поклали квіти на могилу Тараса Шевченка. Згодом у Шевченківському національному заповіднику за участю почесних гостей та членів журі була проведена прес-конференція із нагоди відкриття Канівського міжнародного кінофестивалю, після чого для всіх охочих провели екскурсію музеєм.
У цей же день, 17 серпня червоною доріжкою ІІІ Канівського міжнародного кінофестивалю ім.Ю.Іллєнка на офіційну церемонію відкриття пройшлися почесні гості, члени журі, відомі публіці актори та режисери, автори стрічок, які тільки ступають на шлях кінематографу.
Розділити радість відкриття Канівського кінофестивалю цього року завітали піаніст-віртуоз із світовим іменем Майк Кауфман-Портніков та співачка й акторка Анна Трінчер.
Згодом на кіноконцертному майданчику на набережній Дніпра за участю акторів та режисерів стрічки відбулася прем’єрна презентація українського повнометражного художнього фільму «Казка про гроші», який був знятий цього року. Презентувати фільм для канівчан приїхали режисер стрічки Олеся Моргунець-Ісаєнко, директорка Олена Бородинець, актори Микола Боклан та Юрій Дяк.
Від самого ранку, 18 серпня члени журі Канівського міжнародного кінофестивалю ім.Ю.Іллєнку розпочали перегляд фільмів, які змагатимуться за перемогу у різних номінаціях. Так, показ стрічок, які увійшли у конкурсну програму, відбуватиметься за номінаціями: «соціальні фільми», «документальні фільми», «музичні фільми», «анімаційні фільми», «ігрові фільми».
Відома акторка із серіалу «Століття Якова» Тетяна Юрікова провела для учасників та гостей Канівського міжнародного кінофестивалю майстер-клас: «Як пройти кастинг і презентувати себе». Окрім цього із майстер-класом до канівців завітали також режисерки, сценаристки, засновниці фестивальної дистриб’юції «LetterToFest» сестри Артеменко.
Згодом у межах Канівського міжнародного кінофестивалю на набережній Дніпра реалізували соціальний проект «Із промінчиком у серці», під час якого учасники та гості фестивалю готували вареники спільно із особливими дітьми.
Таку незвичайну атракцію запропонували автори фільму «Вареники», який був презентований після заходу на кіноконцертному майданчику, для того, що всі охочі мали можливість познайомитись ближче з дітьми, про яких йде мова в фільмі, відчути їх особливість і доторкнутися до їхнього світу. Зі свого боку, особливі діти завжди раді брати участь в різних творчих заняттях і ділитися своїми позитивними емоціями з різними людьми.
Адже у фільмі «Вареники» (режисери Олександр та Дарина Балабай) показаний світ очима незвичних дітей та піднімається тема ставлення до них нашого суспільства. Самі герої фільму - діти з аутизмом та синдромом Дауна з львівського театру тіней «Картинка», є операторами, і це робить фільм ще цікавішим.
А закінчилася вечірня програма колоритним месенджем мовою одягу, музики і кіно - перфомансом «Живи», який презентували канівцям та гостям Канівського міжнародного кінофестивалю представники української модної індустрії.
Так, у Канів із презентацією своїх колекцій завітали відомі дизайнери та студенти кафедри дизайну одягу Київського національного університету культури і мистецтв, які вже засвітилися у вітчизняній fashion-індустрії.
В останній день для гостей та учасників ІІІ Канівського міжнародного кінофестивалю провели екскурсію «Канівщина у кіномистецтві», під час якої учасникам продемонстрували визначні місця Канівського району, де відбувалися зйомки відомих фільмів.
19 серпня феєричною церемонією закриття завершився ІІІ Канівський міжнародний кінофестиваль імені Юрія Іллєнка, під час якого публіка відкрила для себе нові імена у сучасному українському кінематографі, а творці стрічок отримали належну оцінку своїм роботам та рекомендації професіоналів.
Відтак, сертифікат та премію на суму 5 тис.грн. від ТОВ «FORMAT FILM» Олега Коляди отримали переможці у номінаціях «Документальний фільм» - «Міф» (режисери - Леонід Кантер, Іван Ясній та Олена Мішина), «Анімаційний фільм» - «Метаморфози війни» (режисери - Марина Ілляхова та Сергій Байдецький), «Музичний фільм» - «Коли – небудь» режисер Олександр Чорнобай, «Соціальний фільм» - «Маленька золота рибка» (режисер - Сергій Зінчук).
Переможець у номінації «Ігровий фільм» отримав грошову винагороду у сумі 10 тис.грн. від президента компанії «Петрус» Людмили Русаліної. Цю року перемогу у цій номінації здобув фільм «Ілюзія контролю. Початок» (режисер - Владек Занковскі). Премію за кращий патріотичний фільм від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» отримує фільм «Явних проявів немає» (автор – Аліна Горлова).
Сертифікат та премію ГРАН – ПРІ від ПраТ «Укргідроенерго» на суму 25 тис. грн. отримав фільм «На своїй землі» (режисер - Олександр Кірієнко). Спеціальний приз від партнерів із Києва хостела «Elements Hostel» вручили авторам стрічки «На своїй землі» (автор – Олександр Кірієнко).
Окрім цього всі переможці отримали спеціальний приз – кліперборди (кінохлопушки) від технічного партнеру фестивалю MIK.TV.