За 10 останніх років виконком Канівської міської ради виділив та видав ордери на 140 квартир.

Про це інформує «Kanos» із посиланням на інформацію, надану у відповіді виконавчого комітету Канівської міської ради на інформаційний запит.

Зокрема, по даним чиновників, за період із 2005-ого року по 2016-ий рік виконкомом було виділено та видано ордери на 140 житлових квартир.

Зокрема, найбільше квартир було виділено у 2008-ому році – 51.

У 2005-му році було видано ордерів на 17 квартир, у 2006-ому  – на 29 квартир, у 2007 - на 8, у 2009 - на 16, у 2010 - на 8, у 2011 - на 6, у 2012 - на 1, у 2013 - на 3, у 2014 - 0, а  у 2015 - на 1.

Із них, в тому числі, як зауважили чиновники, 37 квартир було придбано за рахунок коштів державного бюджету, 55 приміщень (кімнати в гуртожитку) було передано громадянам міста, які господарським способом переобладнали його в квартири за власний рахунок, 31 квартиру із комунальної власності, а 17 квартир (відомчі) підприємствами передано своїм працівникам.

Однак, у відповіді на запит, керуючись захистом персональних даних, працівники міськвиконкому відмовились надавити прізвища людей, на чиї імена видавались відповідні ордери.

«Відносно надання прізвищ осіб, яким виділялося зазначене вище житло, то вважаємо, що дана інформація не підлягає розголошенню зважаючи на наступне.... Статтею 11 Закону України «Про інформацію» інформація про особу (персональні дані)відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована... Частиною 1 статті 14 Закону України «Про захист персональних даних» визначено, що поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу за згодою суб’єкта персональних даних...», - зазначається у листі відповіді.

Однак, журналісти «Kanos» вивчили відповідне питання і переконані, що даний предмет запиту не підпадає під норму закону «Про захист персональних даних».

Адже відповідно до ч.3 ст.5 Закону України «Про захист персональних даних», не відноситься до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання в будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна, крім випадків, передбачених статтею 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Що стосується останнього, то у ч.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» зафіксовано: «Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».

Відтак, на нашу думку, прізвища осіб, яким видавалися ордери на вище згадані квартири мають бути загальнодоступними для ознайомлення широкому колу громадськості. Саме тому, завтра нашими журналістами буде направлено черговий запит з цього питання і маємо сподівання, що уже повторно, відповідний список імен буде наданий.

Далі буде...