Відомості про проведення у рамках кримінального провадження низки обшуків у осіб, які вчиняли неправомірні дії відносно місцевих жителів, стали відомі усім фігурантам по кримінальному провадженню. Заплановані слідчі дії поліція провести не змогла. Однак за короткий час з’ясувалося, що до розголошення таємних даних причетна співробітниця суду. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 387 Кримінального кодексу України. 

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію сектору комунікації поліції Черкаської області.

Управління стратегічних розслідувань ГУНП в Черкаській області спільно з Черкаською місцевою прокуратурою під час документування групи осіб, які  впродовж декількох місяців на території міста Черкаси вчиняли неправомірні дії відносно місцевих громадян, а саме вимагали грошові кошти за «кришування» бізнесу, виявили корумповані зв’язки учасників даної групи з органами державної влади та місцевого самоврядування. Було встановлено, що працівниця Соснівського районного суду перебуваючи на посаді державного службовця без письмового дозволу прокурора або слідчого, діючи з прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, систематично повідомляла інформацію особам із кримінального оточення про проведення відносно них тих чи інших заходів, що негативно впливало на документування злочинної діяльності осіб, які вчиняють кримінальні правопорушення. 

Наразі жінці оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого частиною 1 статті 387 (Розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування) Кримінального кодексу України та вирішується питання про обрання їй міри запобіжного заходу. Триває досудове розслідування.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що справу черкаського судді, якого звинувачують у вимаганні 30 тис.грн. розгляне антикорупційний суд.