Під час засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Канівської МТГ обговорили проведення осінньої пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на адміністративній території Канівської громади.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
Заступниця завідуючого Канівського відділу організації протиепізоотичних заходів (ВОПЗ) Черкаської районної державної лікарні ветеринарної медицини, лікарка ветеринарної медицини, епізоотологиня Юлія Депа доповіла про стан виконання плану заходів з імунізації тварин проти сказу.
«Станом на 1 вересня випадків захворювання на сказ на території Канівської МТГ не зареєстровано. Проведено профілактичне щеплення 191-ї собаки та 154-х котів. З усіма власниками проводилися бесіди щодо профілактики та боротьби зі сказом» , - зауважила Юлія Депа.
Комісія вирішила створити необхідну кількість бригад, до складу яких включити спеціалістів Канівського ВОПЗ та представників мисливських господарств для розповсюдження принад з вакциною.
Також було ухвалено рішення активізувати роботу по зниженню чисельності безпритульних тварин гуманними методами на підпорядкованих територіях (ринки, заклади громадського харчування, сміттєзвалища тощо). Забезпечити проведення заходів, спрямованих на ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ та не допускати утворення нових на території громади.
Сказ - це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що суттєво оновити теплові мережі планують у Каневі завдяки співпраці з USAID (фото).