У ТОВ «НВФ Урожай», що належить до Групи МХП, закликають не спекулювати на темі щодо процесу  об’єднання Яблуневого. Усі закиди у сторону нібито втручання підприємства  називають політичною спекуляцією.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію директора ТОВ «НВФ Урожай» Олександра Воскобойніка, опубліковану в «Інфомості».

Процес приєднання Яблунева до Канева триває вже близько двох років. Нині він призупинився. Адже, як стверджують прихильники об’єднання у ЗМІ, менеджмент "Урожаю" нібито  наполягає на об’єднанні Яблунева не з Каневом, а з сусіднім селом Литвинець.

Олександр Воскобойнік зауважує: ТОВ «НВФ Урожай» має на території Яблунева лише 700 га. Загалом в області товариство обробляє близько 80 тисяч гектарів. Нині з орендодавцями укладено договори на 7-10 років. Тому підстави таких звинувачень є незрозумілими для керівництва «Урожаю».

– Ми завжди знаходимо спільну мову вже зі створеними ОТГ. Коли ж на запрошення директора я приїхав у яблунівську школу, на ремонт якої наше підприємство також надавало кошти,  то люди прохали втрутитися у ситуацію. Потім був запит від депутатського корпусу. Ініціатори приєднання до Канева стверджують, що вони зібрали близько 250 підписів, але ж як вони це робили?! Мені стало відомо, що нібито по селу  ходили агітатори і збирали підписи тих,  хто  підтримує «Урожай». Люди без вагань підписувалися в списках, знаючи, що «Урожай» завжди з повагою ставиться до людей. Проте насправді таким чином підписи збиралися за об`єднання з Каневом, – говорить Воскобойнік. Він стверджує, що їхнє підприємство працює у правовому полі. Тому для них важливо, щоб рішення про приєднання до тієї чи іншої ОТГ було за громадою.

– На зборах я порадив взяти паузу в питанні, вивчити усі «за» та «проти». Та після цього пішли політичні спекуляції. Натомість ніхто ж не згадує, що із 480 виборців у селі 80 працюють на підприємствах Групи МХП — «Урожай» та Миронівська птахофабрика, і що заробітна плата у нас одна з найбільших в області.  Лише з початку цього року МХП вклав у соціальні проекти села понад 400 тисяч гривень, – розповідає Воскобойнік. Він переконаний, що втручання у життя села заїжджих із Києва та Канева— не на користь громаді.

– Політичне протистояння – це фактично піар певних політсил. Вони у такий спосіб заробляють політичні бали, але нічого не роблять для добробуту та  розвитку села, – стверджує керівник ТОВ НВФ «Урожай" Олександр Воскобойнік. Прямого конфлікту ані із органами місцевого самоврядування, ані з жителями села "Урожай" не має. Власне,  тому закликає недобросовісні політсили не спекулювати на цьому питанні та штучно не створювати конфлікт. – Ми маємо дати визначитися людям самостійно. Я не розумію політиків, які спекулюють на цій темі, навіть не знаючи, скільки людей проживає в Яблуневому та чого саме потребує село, – зауважує Воскобойнік.