З початку введення в Україні воєнного стану деякі споживачі перестали сплачувати за комунальні послуги, аргументуючи це тим, що зараз цього можна не робити. Тож у відділі житлово-комунального господарства роз’яснюють: у воєнний час споживачі, які проживають на територіях, де не ведуться бойові дії та, які не окуповані загарбниками, не звільняються від сплати за отримані комунальні послуги. Не нараховується в цей період лише пеня. Тобто, борги рано чи пізно доведеться сплатити.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
«Наразі триває підготовка до опалювального сезону. Всі комунальні підприємства, без винятку, активно готуються: здійснюють заміну мережі теплопостачання, водопостачання та водовідведення; проводять ремонт та заміну зовнішніх мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення; ремонтують дахи; проводять технічний огляд ліфтів та електрощитових тощо. Роботу комунальників майже не видно, але вона проводиться», – йдеться у повідомленні відділу з питань житлово-комунального господарства.
До слова, станом на 1 липня заборгованість за спожиті комунальні послуги серед населення складає 18, 204 млн. З них: водопостачання та водовідведення – 1,688 млн грн.; теплопостачання – 11,418 млн грн.; утримання будинків та прибудинкових територій – 4, 354 млн; вивезення сміття – 0,734 млн грн. Наведені суми заборгованості за отримані послуги є критичними для кожного з комунальних підприємств, що їх надають.
КП «УВКГ» не може своєчасно розрахуватися за електроенергію, а також придбати матеріали для аварійних і планових ремонтів об’єктів водопостачання та водовідведення. Як наслідок, може припинитися водопостачання та водовідведення, що призведе до повного колапсу в наших оселях. Аналогічна ситуація в КП «Теплові мережі». Це підприємство надає послугу півроку, але задля цього працює цілий рік. Перекрити невиплати населення бюджет неспроможний, особливо в період війни. Не менш важлива для громади робота КП «ЖЕК». Ми можемо критикувати певні недоліки в роботі цього підприємства, але уявімо на мить, що сміття з дворів багатоповерхівок не вивозиться тиждень… Або ще «добропорядні сусіди» «запакували каналізаційний стояк» і у вашій оселі потоки нечистот, а слюсарі з аварійної служби не можуть прибути на ваше прохання.
У відділі житлово-комунального господарства наголошують, що від розрахунків жителів за отримані послуги залежить робота комунальних підприємств.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що жителі Канівської громади допомагають переселенцям овочами та фруктами з власних садиб.
Комунальні підприємства повинні відверто повідомити про те що це є форс-мажорні обставини а не шахраювати