Поточний тиждень відрізнятиметься частими та змішаними опадами, накопичений ефект від яких буде значним. У перерахунку на воду - те, що повинно випасти за 10 днів, випаде всього за 5. Додаватимуть і талі води. І все це на фоні коливань температури від 0-2º.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

11-13 грудня передня частина потужної улоговини із заходу формуватиме хмарну, нестійку з невеликими опадами погоду. Із небезпечних явищ  дошкулятимуть туман, ожеледь та ожеледиця на дорогах. Температура вночі 0-2° морозу, вдень 0-2° тепла.

У четвер циклонічний вихор балканського походження зумовить у нашому регіоні значні дощі, посилення південного вітру до небезпечних 15-20 м/с та підвищення температури аж до 6-8° тепла. Атмосферний тиск знизиться на 10-13 одиниць, а це додасть негативного впливу на самопочуття метеозалежних людей. Сніговий покрив, який ще становить 5-15 см, з надходженням атлантичного тепла та дощів зійде, а слабка цементація ґрунту дозволить талій воді поповнити вологозапаси.

У п’ятницю, 15 грудня, Черкащина потрапить у тилову частину циклону, який переміститься на ерефію. З вітрами північної складової у наш регіон почне надходити більш прохолодне повітря, температура повітря знизиться на 2-4. Дощ перейде у сніг інтенсивність зменшиться.

Атмосферний тиск підвищиться на 24 одиниці, до високих 768 мм. рт.ст., що на 13 одиниць перевищує середню багаторічну норму. Підмерзання талих вод після відлиги перетворить на справжню ковзанку дороги та тротуари, що ускладнюватиме рух автотранспорту і може збільшити кількість травмованих і ДТП.

Зимові відлиги є несприятливим погодним явищем. Танення снігу в умовах мерзлого ґрунту утворюють сльоту на автошляхах та тротуарах, яку посилює випадіння рідких опадів. Проте, за кліматом, у грудні на Черкащині буває 20 днів з відлигою.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 23-64% декадної норми опадів випало за ніч на Черкащині.