За публічного обвинувачення прокурорів Уманської окружної прокуратури засуджено 39-річного місцевого жителя, який ухилився від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 Кримінального кодексу України).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

У суді прокурор довів, що чоловік, котрий раніше вже мав проблеми із законом через скоєння майнового злочину, будучи придатним до військової служби та отримавши повістку для відправки до військової частини, вказаний виклик проігнорував.

Під час розгляду справи також встановлено, що обвинувачений після припинення стосунків з цивільною дружиною, яка не позбавлена батьківських прав, не будучи батьком-одинаком, проживає спільно з 13-річним сином та матір’ю, яка не потребує стороннього піклування та догляду.

Наведені обставини не давали чоловікові права на відстрочку чи звільнення від призову. Однак суд взяв їх до уваги та призначив йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з півторарічним іспитовим строком.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що підприємця, який забруднював землю у Черкаському районі небезпечними відходами, судитимуть.