Фахівці стверджують, що епідемічна та епізоотична ситуація зі сказу в Україні є доволі небезпечною. 

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівського відділення Черкаського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики МОЗ України», пише Степанецька громада.

На Канівщині у 2024 році було виявлено 5 випадків сказу серед тварин, зокрема собака – 1 (с. Мартинівка), кіт – 1 (с.Келеберда), лисиці – 2 (с.Кононча, с.Таганча),  єнотовидна собака – 1 (с. Пшеничники).

У 2024 році випадки сказу серед людей були зареєстровані в Харківській та Дніпропетровській областях.

Сказ або водобоязнь – особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно тяжке і невиліковне інфекційне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Зараження людини на сказ відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Особливо небезпечним є те, що вірус може знаходитися у слині тварини за кілька днів до появи перших симптомів. Тобто тварина може поводитися цілком природно, але бути зараженою. Небезпека може приховуватися в будь-якій тварині, навіть у вашому домашньому улюбленці. Тому до лікаря потрібно йти відразу після укусу, подряпин або ослинення будь-якою твариною. При підозрі на зараження сказом потрібна негайна вакцинація.

Для профілактики сказу необхідно регулярно вакцинувати свійських тварин,  уникати контактів з  дикими  та безпритульними тваринами, не підгодовувати безпритульних тварин у місцях, де постійно перебувають люди, особливо діти.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що пожежа на Черкащині забрала життя господарки будинку.