Традиційно 9 березня українці відзначали день народження свого Пророка і лідера нації, а 10 березня вшановували день його смерті.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Зранку 9 березня представники міської влади на чолі з Канівським міським головою Ігорем Ренькасом, громадськість та небайдужі канівці зібралися на Чернечій горі для того, щоб вшанувати пам'ять свого славетного сина. Присутні поклали квіти до могили Тараса Шевченка та пам’ятного знаку Олексі Гірнику, а священнослужителі провели молитву.

«Впевнена, що Шевченкове слово завжди буде на сторожі українців. Його слово буде тим блокпостом, який не допускатиме до українського простору московське нікчем'я, яке намагалася знищити наш народ. Його слово нас мобілізує. Його слово нас надихає. Впевнена, що сьогодні Шевченко був би задоволений, побачивши як українці змобілізувалися», – наголосила виконувачка обов’язків генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко.

По завершенню офіційної частини усі охочі мали змогу насолодитися виступами переможців конкурсу читців «Слово вічне, слово невмируще», хору «Наддніпряночка» (м. Обухів) та долучитися до літературно-мистецького кола «Блокпости Шевченкового слова» за участі громадського діяча Миколи Томенка і народних артистів України.

Наступного дня віддати шану славному сину України прибули заступник начальника Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Шамрай, Канівський міський голова Ігор Ренькас, громадськість, небайдужі канівці та гості міста. Присутні поклали квіти до могили Тараса Шевченка та пам’ятного знаку Олексі Гірнику, а отець Сергій Нікітін провів заупокійну літію.

Виконувачка обов’язків генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко нагадала присутнім про непросту долю непересічного сина української нації та розповіла про його творчий доробок у контексті визвольної боротьби нашого народу.

Потому гості відвідали музей Тараса Шевченка, де відбулося відкриття виставки «Шевченкіана Івана Марчука» та черкаської художниці Тамари Гордової.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що делегація із німецького міста-побратима Фірзена відвідала Канів (фото).