Днями відбулися урочистості із нагоди відзначення 50-річного ювілею канівського заводу «Магніт», до  яких долучився колектив всього підприємства.

Про це повідомляє  «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Свого часу це потужне підприємство давало роботу п'ятьом тисячам містян, тобто в кожній другій сім’ї канівців хтось обов’язково працював саме на «Магніті». Завод зводив у Каневі житлові будинки і гуртожитки для своїх працівників, будував школи і дитячі садки, відкрив професійно-технічне училище №23 (нині державний заклад «Канівське вище професійне училище»), яке готувало для «Магніту» молоді професійні кадри.

Вітали ювілярів із 50-річчям численні колеги, партнери та клієнти заводу. Не оминув свята й Канівський міський голова Ігор Ренькас.

«Назва підприємства стала одним із символів Канева. Фактично завод «Магніт» став «кузнею» кадрів для міських управлінь, відділів та організацій. Пройшовши вишкіл «Магніту», працівники заводу запрошувались на інші посади, зокрема, очолювали комунальні підприємства міста, працювали на посадах заступників міського голови, а перший директор заводу Володимир Фролов в 1998 році був обраний міським головою», - відзначив Ігор Ренькас.

Сьогодні «Магніт» - це сучасне підприємство, де працюють близько 220 канівців. Як і раніше, завод спеціалізується на виробництві товарів народного споживання, гальванічного покриття, а дочірнє підприємство «Магнітприлад» - на виробництві продукції військового призначення.

Головне завдання магнітівців зараз – забезпечення обороноздатності держави. І свою роботу вони виконують на «відмінно», адже саме дочірнє підприємство «Магнітприлад»  входить до Ліги оборонних підприємств України. Тут зуміли організувати виробництво таких складних пристроїв як електроприводи керма, електромуфти та інші деталі військової техніки.

Також продукцією заводу є пристрої точної механіки до всіх типів українських ракетних протитанкових комплексів та інших видів ракетної техніки. Майже в кожній ракетній системі, випущеній в Україні, є деталі і пристрої, виготовлені на «Магнітприладі». В Каневі на заводі «Магніт» виготовляться точні деталі, які містяться в багатьох видах військової техніки українського виробництва, зокрема, компоненти стрілецького та артилерійського озброєння, танків, БТР, ракетних систем залпового вогню, прилади нічного прицілювання тощо.

Свою продукцію військового призначення канівці виробляють для підприємств концерну «Укроборонпром», а саме – Шепетівського ремонтного заводу, Київського бронетанкового заводу, ДП «Конструкторське бюро «Артилерійське озброєння», ПАТ «Завод «Маяк» та інших.

Канівська марка користується заслуженою повагою в партнерів «Магніту» по оборонній промисловості. Високотехнологічне виробництво дозволило налагодити співпрацю «Магнітприладу» із Державним Київським конструкторським бюро «Луч». До того ж виготовлена продукція йде не тільки на посилення оборони рідного краю, а й експортується за кордон.

Представники бюро «Луч» розділили з канівцями святкування заводу «Магніт» та зауважили, що канівці причетні до виготовлення військової продукції, яку у світі виготовляють не більше п’яти країн.  

За плечима півстолітньої історії - легендарні досягнення та напрацювання, за кожними з яких стоять люди. Саме працівники є найбільшим досягненням підприємства. Їхні робочі руки дають той результат, що вироби заводу цінуються як в Україні, так і далеко за її межами. Гордість заводу - його працівники були відзначені грамотами та подарунками.  

У роки розквіту «Магніт» мав танцювальний колектив і навіть власний хор, які складалися з працівників заводу. Сьогодні ж «магнітівців» вітали численні творчі колективи міста, учасниками яких є діти і внуки працівників заводу, або керівники колективів – самі колишні «магнітівці». Усі вони – кожен в своїй галузі – представляють марку Канева. Це - якість, точність, досвід, відповідальність.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що   «Магніт» розпочав проектування житлового будинку для своїх мешканців.