До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 8 травня у Каневі, біля Меморіалу Слави, провели акцію «Памʼятаємо. Перемагаємо!».

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Аби вшанувати пам'ять про усіх, хто став на захист держави, хто своєю силою та мужністю здобув перемогу над нацизмом, у пам'ять про Героїв, які віддали своє життя, захищаючи свободу і незалежність України від російських агресорів, надвечір зібралися представники місцевого самоврядування, організацій, установ, підприємств, депутати, волонтери, члени ДФТГ, молодь, активісти та небайдужі канівці.

Присутні запалили свічки та хвилиною мовчання вшанували всіх, хто боровся із нацизмом, а також мирних цивільних людей, які постраждали від ведення бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни, примусових робітників, жертв воєнних злочинів, жертв геноциду та злочинів проти людяності.

Просто неба щемко линули музичні твори у виконанні артистів міського будинку культури Євгена Литвина та Ярослави Котляр у супроводі ансамблю «Канівчанка» (художній керівник – Олександра Горідько). Після літії, яку провів отець Сергій Нікітін, учасники заходу поклали квіти до Меморіалу Слави.

Третій рік відзначаємо завершення Другої світової війни в умовах повномасштабної військової агресії росії проти України. Гірку уроки історії вчать нас, що День пам’яті та перемоги над нацизмом символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

Додамо, пам’ятні заходи цього дня також пройшли і у селах, що входять до складу Канівської міської територіальної громади.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що заходи із нагоди Дня Європи відбудуться у Каневі.

ФОТО – Олександр Васильєв