Наразі Черкащина на порозі лайтового похолодання, яке пройде непомітно. У п’ятницю, 5 квітня без опадів, температура вночі 1-6° тепла, вдень 12-17°.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Із 6 квітня ініціатива у формуванні погоди перейде до атлантичних циклонів, з якими пов’язана стабільна нестабільність. Активна конвекція зумовить розвиток купчасто-дощової хмарності та формування грозових осередків, що є ознакою скорого приходу календарного літа, до якого ще 57 дні.

У суботу та неділю - короткочасні грозові дощі. Температура вночі 4-9º тепла, вдень 13-18º.

За попередніми розрахунками, 8-9 квітня антициклон з південного заходу зумовить сонячну суху погоду та підвищення температури на 3-5°, вночі 8-13º, вдень 17-22º.

Відсутність ефективних дощів, низька відносна вологість повітря сприяють висушуванню верхнього шару ґрунту та швидкому зростанню показника пожежної небезпеки. Тож, не забувайте дотримуватися правил пожежної безпеки.

Високий температурний режим початку квітня активізував фазовий розвиток плодових. Зокрема цвітіння абрикос розпочалося у найбільш ранні строки після 2020 року, коли вони зацвіли 25 березня. Таке раннє цвітіння автоматично підпадає під загрозу заморозків, які до середини квітня є для Черкащини звичайним явищем. У озимих розпочався ріст стебла та критичний фазовий розвиток до вологи.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що сильний вітер вирвав із коренем 6 ялинок у Парку Слави (фото).