На Черкащині, незважаючи на глибоку осінь, погода продовжує дарувати аномальне тепло.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Західно-східний синоптичний процес, працюючи як високотехнологічний конвеєр, забезпечує безперебійне постачання тепла з Атлантики. Із 20 жовтня у нашому регіоні середньодобова температура первищує кліматичну норму у 2-3 рази та віртуально повертає нас у кінець вересня.

Цікаво, у той час як західна частина Європейського континенту «дихає» теплим атлантичним повітрям, східна вдихає арктичний холод. Наразі, якщо на території України температура повітря знаходиться у межах 12-20º, то на центральній ерефії лише 0-2º тепла з висотою снігового покриву 9-14 см.

За високих температурних показників жовтень 2023 уже забезпечив собі друге (після 2020 року) місце у рейтингу найтеплішим. При цьому, завдяки окремим інтенсивним дощам припинилася засуха на полях, покращився стан озимини. Основні вологозапаси зосереджені у верхніх шарах грунту. Небезпечними рисами жовтня були лише окремі тумани та руйнівний вітер з максимальними поривами 20-22 м/с, який спостерігався впродовж дня 28 жовтня.

Відтак, другий місяць осені фінішує рекордним теплом. Сьогодні на 11 годину стовпчики термометрів вже фіксують 18º, не виключено, що буде перебито рекорд дня 2013 року з температурою 20,6º.

Завтра хвиля тепла досягне свого апогею, вдень прогнозуємо до 21-23º. При цьому, опір південного антициклону забезпечує малохмарну та вітряну погоду.

1 листопада, у безтурботний перебіг атмосферних процесів втрутиться атмосферний фронт. Пройдуть невеликі дощі. Температура дещо знизиться: вночі 8-13º, вдень 12-17º.

2-3 листопада виступ антициклону розжене хмари, що при північно-західних вітрах зумовить зниження нічної температури до 2-7º тепла, а денної до 9-14º.

За прогностичними моделями, у найближчі вихідні погода знову зміниться на більш теплу та дощову.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на декілька днів у Каневі припиняють роботу котелень.