Громадськість планує звернутися до НАБУ і СБУ з проханням перевірити, звідки у екс-канівського земельного чиновника шикарний незадекларований будинок.
Про це пише «Kanos» із посиланням на Вичерпно.
Як пише видання, черкаські АТОвці та активісти готують звернення до НАБУ, СБУ та прокуратури із вимогою розслідувати джерела появи незадекларованого майна у заступника начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитра Мироненка.
Сьогодні у Держгеокадастрі області тривають ініційовані громадськістю перевірки щодо правомірності кадрових призначень на посади у земельних відомствах регіону. Паралельно, громадськість області вимагає перевірити ще й правомірність надання відмов учасникам АТО Черкащини у виділенні земельних ділянок. А також – джерел появи розкішного майна, не вказаного у декларації заступника начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитра Мироненка, ні як його власність, ні як власність його родини.
Учасники громадської ради при ГУ Держгеокадастру, ліквідованої керівництвом після гучних «земельних» скандалів, вимагатимуть розслідування щодо виділення без дозвільних документів земельної ділянки у м. Канів, що «… розташована на території земель промислових та будівельних підприємств, зелених насаджень загального користування, санітарно-захисній зоні та захисній зоні свердловини» (цитата із листа начальника управління містобудування та архітектури Канівської міської ради). Згідно із Актом виїзного засідання комісії щодо проведення обстеження земельної ділянки по вулиці Кобринська від 18.05.2016р., паркан, яким огороджено земельну ділянку, проходить за два метри від законсервованої свердловини.
На відміну від чисельних земельних ділянок, власниками яких є пан Мироненко та його дружина, будинок, зведений по вул. Кобринського, офіційного власника не має. Пан Мироненко мешкає у канівській квартирі, власницею якої є його дружина.
До речі, саме тому він і змушений витрачати шомісяця біля 8-9 тисяч гривень на пальне, аби дістатися до робочого місця у Черкасах, та ще біля 12 тисяч – на обслуговування лише однієї з двох автівок, якими користується. Для транспортних потреб пан Мироненко використовує і водія, офіційних джерел оплати праці якого громадським активістам виявити не вдалося.
Такий високий рівень життя одного із черкаських чиновників, на думку активістів, є більш ніж дивним — при офіційно задекларованих доходах держслужбовця (отриманих за основним місцем роботи) — 75826 грн. на рік (згідно декларації за 2015 р.), та при вдвічі меншій зарплаті дружини-вчительки.