Із нагоди Дня рідної мови канівцям режисер стрічки Владислав Чабанюк та директор Микола Кулик презентували унікальний фільм українського виробництва «Чорний козак».
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.
«Ми не є професійними кіношниками, але захоплюємося кіноіндустрією дуже давно, зняли десятки короткометражних фільмів… Відтак, знайомі з багатьма професіоналами і змогли залучити їх до проекту створення повнометражного українського фільму. Ба, більше, вони пішли на це цілком безкоштовно», - говорять творці стрічки, яку позиціонують як «перший народний фільм», оскільки він зроблений лише за гроші людей: учасників проекту та меценатів, без копійки державних коштів.
«На початку зйомок у нас було всього 10 тисяч гривень (загальний кошторис фільму складає 2 млн. 35 тис.грн.). Всі працювали на волонтерських засадах, тому і над стрічкою довелося працювати 10 років. Перший день зйомок був 25 жовтня 2008 року, а прем’єра фільму відбулась у Києві рівно через 10 років - 25 жовтня 2018 року», - зауважив Владислав Чабанюк.
Знімався «Чорний козак» майже по всій Україні та в основному на Черкащині – у селі Легедзине Тальнівського району. Серед тих, хто з’являється в кадрі, багато місцевих. Також у стрічці можна впізнати письменників братів Капранових, Сашка Лірника, казка «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака й страшне закляття» якого, власне, й лягла в основу фільму «Чорний козак». А от професійних акторів немає, окрім виконавиці головної ролі Марина Юрчак.
За словами режисера Владислава Чабанюка, «Чорний козак» – це містична, героїчна, романтична історія. Творчій групі вдалося передати епоху козацтва без надмірної «шароварщини», як цим наразі грішать. Також мова героїв фільму є живою, справжньою українською без надмірної кристалізованості та театральності.
Показ фільму – безкоштовний. Разом з тим в рамках заходу проходила благодійна акція збору коштів на придбання протезу бійцю АТО Дмитру Краслянському, що входив до складу творчої групи «Чорного козака».
«Загалом усі кошти, отримані від прокату, були перераховані фондам, які займаються реабілітацією поранених, зокрема, фонду Девіда Лінча (США), який опікується психологічною реабілітацією військових», - пояснив режисер.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Канівщині проходили зйомки науково-популярного фільму «Загублені сліди історії».
Фото – із сторінки Канівського міського відділу культури
ВРАЖЕНИЙ як сценарієм, постановкою фільму, так і самим виконанням. Ніколи не скажеш, що грають не актори, а головна героїня взагалі грала неперевершено. І все це дякуючи директору Трипільського музею-заповідника та 2 мільйонам гривень. Уявляєте: всього 70000 у. о. і який фільм!!! Молодці!!!
Щиро вдячні організаторам показу його у Каневі. Подивіться цей фільм, не пошкодуєте. А от що жаль,то це те, що зовсім небагато канівчан прийшло в кінотеатр дивитися такий чудовий фільм, Ще менше- зробили благодійний внесок на придбання протеза інвалідові АТО,