Днями завершилася українська частина зйомок документального науково-популярного фільму «Загублені сліди історії», присвяченого спільній історії України та Польщі XVI-XVIII століть.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Козацький край».

Знімальна група, яка працювала над підготовкою фільму «Загублені сліди історії», працювала на декількох локаціях, у яких проходили знакові події для двох націй, зокрема: Корсунь, Черкаси, чигиринська Медведівка та канівський Трахтемирів.

Відзначимо, що нещодавно у Трахтемирові на Канівщині на цьогорічну Покрову відкрили пам’ятний знак на честь гетьмана Петра Сагайдачного, його козаків і 400-річчя перемоги над московитами. Тут учасники зйомок пов’язали червоно-білу і синьо-жовту китиці (кольорів прапорів наших держав) на рукоятки шабель на пам’ятному знакові – як символ спільної українсько-польської перемоги над Москвою 1618 року. Ядвіга Хмельовська, генеральний секретар Спілки журналістів Польщі, Анатолій Каліновський, представник організації ім. С.Петлюри (Варшава) та Пшемислав Станко, доктор історичних наук з інституту історії ім. Іоана Павла ІІ (Краків) були вражені символізмом того, що в козацькому Трахтемирові директором Державного історико-культурного заповідника нині є Тарас Теліженко, який сам ще зовсім недавно воював у складі 128-ї гірсько-піхотної бригади – проти тих самих одвічних спільних ворогів України та Польщі, що й 400 років тому.

Після досліджень пам’яток, музеїв і архівів Черкащини учасники зйомок невдовзі вирушать до польських Кракова та Варшави.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Трахтемирові освятили Хрест козацької слави.