На межі «червоної» карантинної зони балансує Черкащина. Із шести показників, які є визначальними для посилення карантину, в області перевищений коефіцієнт виявлення нових випадків.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської ОДА.

Нині «почервоніли» вже 16 областей України. Черкащина ж балансує допоки на межі. Ситуація в обласному центрі більш критична, ніж загалом по області.

«В обласному центрі найбільша концентрація населення і менша – лікарень, тому коли госпіталізуємо ковідних хворих, то іноді вимушені перенаправляти їх в інші найближчі міста. Якщо в області показник заповнення ліжок сягає 50%, то в Черкасах інколи підвищувався до 90%. Зараз ми спільно з керівництвом міста розглядаємо питання збільшення місць саме в Черкасах, але так, щоб інші пацієнти не постраждали від цього», – зазначив посадовець.

Твердження «реанімація або вакцинація», як ніколи, актуальне, наголосив голова ОДА. Адже тільки щеплення від ковіду допоможе в разі інфікування перенести хворобу легше.

«Ми всі бачимо, що цього разу вірус значно агресивніший. Якщо у вересні на Черкащині виявили 4 145 нових випадків, то у жовтні – 14 536. Кількість летальних випадків лише за місяць збільшилися в 10 разів: з 36 осіб у вересні до 338 – у жовтні. При цьому 98% госпіталізованих – не вакциновані. У спілкуванні з друзями та близькими часто чую, що вони жалкують, що не вакцинувалися та не вакцинували своїх батьків. Тому закликаю кожного не зволікати!», – зауважив Олександр Скічко.

У разі ж переходу області в «червону» карантинну зону на Черкащині посилять перевірки та роботу рейдових мобільних груп, які слідкують за дотриманням пандемічних обмежень.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за добу в медзаклади області з COVID-19 потрапили 140 «важких» пацієнтів.