Сьогодні відбулося позачергове засідання сесії Канівської міської ради. Одним із питань порядку денного – повторний розгляд проєкту рішення «Про утворення старостинських округів Канівської міської територіальної громади».

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Попередньо рішення про утворення трьох старостинських округів на території Канівської МТГ було зупинено розпорядженням міського голови Ігоря Ренькаса від 4 листопада №450-р. Сьогодні депутати мали змогу подолати «вето», набравши 18 голосів. Проте цього не сталося.

Голова фракції «Партія Зелених України» Володимир Коржов наголосив на відповідності законодавству прийнятого депутатами рішення на черговому засіданні сесії 2 листопада.

«Рішення, в якому йде мова про утворення трьох старостинських округів, відповідає нормам ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», тобто є законним і має право на існування», – відзначив Володимир Коржов.

Але, слід зазначити, що і проєкт рішення, який підготував виконавчий комітет Канівської міської ради, про утворення чотирьох старостинських округів, теж відповідає всім нормам законодавства. Відповідно до ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» при утворенні старостинських округів враховуються історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток таких старостинських округів та відповідної територіальної громади. Головна мета – забезпечити рівний доступ до послуг для всіх жителів громади.

Тож голови фракцій Європейська солідарність, Опозиційна платформа – За життя, Батьківщина та Партія Зелених України заявили про відмову приймати участь у голосуванні за зупинене рішення «Про утворення старостинських округів Канівської міської територіальної громади».

У підсумку питання про утворення старостинських округів на території Канівської громади залишається відкритим і проєкт цього рішення буде внесено в порядок денний чергового засідання сесії 25 листопада

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що стала відома дата проведення чергового засідання Канівської міськради.