У Соснівському районному суді міста Черкаси обрали запобіжний захід директору Звенигородського лісового господарства, його дружині та підлеглим. Їх підозрюють в організації злочинної групи, що розкрадала кошти підприємства, використовуючи для цього фіктивних підприємців.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію із сайту 18000.

Така інформація міститься у реєстрі судових рішень.

Відповідно до ухвали суду директор державного підприємства «Звенигородське лісове господарство» організував злочинну групу, до якої залучив своїх підлеглих і членів своєї родини. У 2022 році між лісником і чоловіком сестри його дружини були укладені угоди про надання послуг із лісозаготівлі, що оцінили у 5,5 млн гривень. Коли ж підприємець перевищив «ліміт» доходу, встановлений для осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, підозрюваний лісник уклав іншу угоду з іще одним членом своєї родини – сестрою дружини.

Слідство також встановило, що співорганізатором злочинної групи була дружина лісника, яка шукала для нього виконавців і фіктивних підприємців. Правоохоронці з’ясували, що частину коштів, які псевдо-підприємці отримали за нібито надані послуги, вони перерахували на рахунок одного з автодилерів за автомобіль Volvo, придбаний для доньки лісника. 

У результаті розгляду клопотань правоохоронців про обрання підозрюваним запобіжних заходів суд лише частково задовольнив прохання сторони обвинувачення та визначив для всіх учасників схеми застави сумою від 200 тисяч гривень до 800 тисяч гривень. 

Крім того, раніше у справі накладався арешт на значну суму коштів, що була вилучені під час одного з обшуків. Але ще у травні Апеляційний суд Черкаської області скасував цей арешт, повернувши кошти дружині керівника лісового господарства, яка зараз також є підозрюваною. Вона заявила, що ці кошти належать їй як підприємиці, і вона їх використовує для ведення власного легального бізнесу. Суд прийняв ці доводи і повернув гроші жінці.

За інформацією «18000», мова йде про Івана Баса та його дружину Оксану. Відповідно до системи «Прозорро» підприємство, що очолював Бас, уклало угод з підприємцем Євгеном Тертичним на понад 15 млн гривень. Він і є родичем Оксани Бас. Водночас із сестрою дружини лісівника було укладено угод на суму дещо менше 3 млн гривень. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що працівниці культури повідомлено про підозру за службове підроблення та розтрату бюджетних коштів.