За рахунок перерозподілу коштів освітньої субвенції та місцевого бюджету заборгованість по виплаті заробітної плати педагогам Канева буде погашена.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівського міського голови Ігоря Ренькаса.

Загалом, за словами міського голови, відповідна ситуація виникла у зв’язку із зміною підходу до нарахування заробітної плати освітян. Адже, цьогоріч в ній не враховуються години індивідуального навчання, потреби у збільшенні вчителів (асистентів вчителів у інклюзивних класах), видатки на тимчасово відсутніх вчителів, працівників інклюзивно-ресурсних центрів, вчителів закладів загальної середньої освіти в інклюзивних класах, вихователів груп продовженого дня, поділ класу на групи (іноземні мови), кваліфікаційні категорії педагогічних працівників та інші параметри нарахування зарплати.

Таким чином на сьогодні субвенція приходить вчасно, але покриває лише 73,4% від потреби. Також варто зауважити, що протягом 2018 року вчителям було вдвічі піднято заробітну плату. Відтак, якщо минулого року освітня субвенція складала 26 млн.грн., то в 2018-у – лише 23 млн.грн. за потреби – 31 млн. грн. Тобто з початку року ми бачили, що дефіцит на зарплату вчителям складає 8 млн.грн.

Для вирішення ситуації місцеві чиновники майже відразу почали звертатися до всіх рівнів влади, зокрема й до  Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА, голови Черкаської ОДА, Міністерства освіти і науки, Міністерства фінансів, Кабінету міністрів та депутатів Верховної ради України. У відповідь зазначали, що формулу, за якою розподіляється субвенція на зарплату педагогів, буде переглянуто, а кошти, яких бракує, виділять додатково.

Однак останнім часом вище керівництво почало вказувати й на прогалини місцевої влади. Мовляв, це на місцях винні, що не економили кошти міського бюджету, які можна було виділити на зарплати вчителям. Зокрема у Каневі чиновникам закидають, що ці 8 млн. грн., яких бракує освіті, ми спрямували в бюджет розвитку міста. Тобто заявляють, що не потрібно ремонтувати дороги, проводити вуличне освітлення, не потрібно ремонтувати покрівлі, туалети, спортзали в школах. Так, цього року на виконання ремонтних робіт та придбання обладнання, меблів, комп’ютерної техніки у заклади освіти з міського бюджету в цілому було виділено 2 млн. 396 тис.грн. Зокрема, було проведено капітальний ремонт спортивного залу ЗОШ №4, частковий ремонт підлоги СШ №6. В рамках співфінансування для перших класів всіх шкіл міста придбано парти, комп’ютерну техніку, мультимедійні комплекси, дидактичні матеріали тощо.

Окрім цього Ігор Ренькас наголосив, що, за даними інформаційно-аналітичного збірника «Освіта Черкащини», середньомісячна заробітна плата канівських педагогів найвища в усій області і складає 8 100 грн. Це все завдяки тому, що складові зарплати (доплати за престижність, індивідуальне навчання, викладання в спеціалізованих закладах) ставилися за найвищими показниками, в той час, коли законодавством дозволяється їх коригувати – зменшуючи чи збільшуючи до певного відсотка.

Наразі для вирішення ситуації 3,4 млн.грн. мають виділити внаслідок перерозподілу освітньої субвенції, решту коштів доведеться вишуковувати в місцевій скарбниці.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що педагоги Канева у знак протесту перекривали дороги.