На останньому сесійному засіданні Канівської міської ради зачитали текст звернення батьків майбутніх першокласників Канівської ЗОШ №4 із проханням відкрити у навчальному закладі додатковий третій перший клас.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на текст звернення батьків.

«Наказом по школі було зараховано 70 учнів до двох перших класів – по 35 осіб в кожному, що суперечить ст.14 Закону України «Про загальну середню освіту», де вказано, що наповнюваність класів закладів загальної середньої освіти не може перевищувати 30 учнів. Ще 15 особам було відмовлено у зарахуванні дітей до першого класу, відділ освіти аргументував відмову тим, що діти не проживають на території обслуговування закладу загальної середньої освіти, але у школі №4 навчаються старші брати та сестри, що є умовою для першочергового зарахування», - зазначено у тексті звернення.

Окрім цього у документі зазначається, що 21 червня відбулося відкрите засідання профільної комісії з питань освіти, у якому взяли участь начальник відділу освіти Надія Голда, директор Канівської ЗОШ №4 Ірина Верба, члени педагогічного колективу та батьки майбутніх першокласників.

«З інформації, що була озвучена можна зробити висновки, що це, болюче для нас, питання не вивчене належним чином: члени комісії не знають скільки заяв подано до школи, яка кількість дітей мають бути зараховані першочергово і що робити із тим, хто хоче навчатися у цій школі. Звідки і чим підтверджена інформація про небезпечність ЗОШ №4 та непристосованість садочків для навчання початкових класів? На жаль, відповідь посадових осіб зводиться до банального «Тому що…», - резюмовано у тексті звернення.

У підсумку, батьки вимагають відмінити рішення сесії про відкриття 2-х перших класів на базі школи №4, задовольнити законодавче право обирати освітній заклад та відкрити три перші класи. У разі порушення законних прав батьки залишають за собою право звертатися до прокуратури, суду та ЗМІ.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 130 канівських школярів відсвяткували свій випускний.