Народженого у Фінляндії беркута, з датчиком стеження, застрелили на території Черкащини.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію заступника директора із наукової роботи Канівського природного заповідника Віталія Грищенка, опубліковану у «Черкаському краї».

 «Сучасні технології дають змогу вивчати фауну птахів свого краю, не виходячи з хати. 11 листопада 2021 року в околицях Канева пролетів на південний захід молодий фінський беркут із супутниковим передавачем… Якраз у ці дні йшов проліт цих птахів у нашій місцевості.

Як видно з карти, наведеної на сайті BirdLife Finland, у кінці жовтня беркут із передавачем перетнув кордон України в Чернігівській області. Долетів 9 листопада до Черкащини. Поступово, не поспішаючи, переміщувався на південний захід. До 30 листопада долетів до західної межі області. І там наші доблесні співвітчизники його вбили. Коли сигнал почав надходити з однієї точки, фінські орнітологи попросили київських колег знайти птаха. Рентген показав наявність у його тілі мисливського шроту. Україна в черговий раз зганьбилася на всю Європу та й весь цивілізований світ. На жаль, це вже не перший такий випадок.

Нагадаю, беркут - вид птахів із Червоної книги України. Теоретично за його вбивство має стягуватися не тільки штраф, а й велика грошова компенсація. Але все це в теорії. На практиці - боротьба з браконьєрством і охорона рідкісних видів залишається в нас на рівні розмов і побажань»,  - зазначає науковець.

На зображенні може бути: карта

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що найбільше порушень правил рибальства виявили у 5–ти кілометровій зоні Канівської ГЕС (фото).