Нещодавно, в «Електронній книзі скарг України» з'явився допис, у якому йшлося про свавілля, яке ніби то чинить по відношенню до однієї із сільських мешканок сільський голова Келеберди Юрій Розе. Журналісти «Kanos» вирішили розібратися в даній ситуації, а тому зв'язалися із сільським головою та почути його коментарі стосовно відповідної конфліктної ситуації.

Проте для початку, трохи історії.

Отож, як зазначається у тексті допису, Юрій Розе був вперше обраний на посаду сільського голови Келеберди в грудні 2013 року. Зі своїм обранням, пише жінка, він перевів на півставки сільського бібліотекара Надію Савченко (інваліда 2 групи) без її згоди лише за те, що остання підтримувала на виборах іншого кандидата, а не його.

На таких умовах вона пропрацювала до 25 жовтня 2015 року, коли розпочалися місцеві вибори, розповідається у дописі.

Однак, як акцентує жінка, в ході передвиборчої кампанії 2015-го року, на посаду сільського голови було висунуто два претенденти: Юрій Розе та сама бібліотекар.

За результатами виборів, перемогу в ході волевиявлення громадян здобув Юрій Розе. І саме з цього моменту, переконує дописувачка, почалося саме цікаве.

Одразу після виборів, за її даними, в одному із власних розпоряджень сільський голова виніс бібліотекарю догану і позбавив надбавки 50 відсотків за особливі умови праці. Згодом, додає дописувачка, бібліотекар в судовому порядку відновила надбавку 50%, але сільський голова без попередження, порушуючи Кодекс про працю, звільнив її з роботи і швидко призначив на вивільнену посаду іншу людину.

Більше того, пише жінка, 1 липня 2016 року, коли, ще рішення суду від 22 червня 2016-го року не увійшло в законну силу, сільський голова, принижуючи на думку бібліотекара її гідність власну гідність, призначив їй надбавку за особливі умови праці розміром в 1%.

«Що ж це робиться, що сільський голова якого обрала громада, який приймав присягу так відноситься, не має поваги ні до старших, ні до хворих. Проробивши секретарем сільської ради, таких сільських голів я не зустрічала. Замість того, щоб захищати свого працівника, він не дає працювати, лише за те, що я була його конкурентом. Але це життя, сьогодні вибори, один сільський голова, завтра громада обере іншого. Як мені боротися далі, як зупинити це свавілля?», - задалася риторичним запитанням дописувачка.

Журналісти «Kanos» вирішили відшукати матеріали, на які посилається дописувачка, в Єдиному реєстрі судових рішень і таки дійсно знайшли рішення Канівського міжрайонного суду від 22 червня 2016-го року. В останньому йдеться про те, що суд визнав незаконним та постановив скасувати розпорядження про притягнення до дисциплінарної відповідальності та відновлення виплати надбавки за особливі умови роботи бібліотекарю з дня її скасування - 01.11.2015 шляхом проведення перерахунку.

Натомість, сільський голова Келеберди Юрій Розе озвучив в ексклюзивному коментарі нашому порталу власні аргументи стосовно даної ситуації.

За його словами, з початку своєї роботи відповідна особа тільки те і робить, що намагається постійно дискредитувати його в очах громадськості.

«Переведення на 0,5 ставки це не моя ініціатива, а депутатів, які проголосували за переведення і котрі вважали несправедливим отримання зарплати більшої ніж у секретаря сільської ради. Тим більше, що людей обурює ця робота взагалі. Книги беруть 2-4 людини на рік, а бібліотекар займається приписками та окозамилюванням. Догана була нею отримана за те що агітувала під час своєї роботи, а на усні зауваження не реагувала. Зауважте, що догану вона отримала вже після виборів, щоб не було розмов про те, що я ніби то на неї тисну. Ще прошу також відзначити, що якби я займався репресіями, то вибрав би більш жорстку реакцію. Адже за прогули передбачено звільнення. Натомість я обрав догану, яка не впливає ні на що окрім совісті. Зняття 50% надбавки за особливі умови праці було по-перше мотивоване тим, що незрозуміло, які вони ці особливі умови. Це наслідки недолугого закону, прийнятого в часи Тимошенко. Вона (ред.: бібліотекар) говорить, що в бібліотеці не отоплюється, так я неодноразово пропонував перевести її в отоплюване приміщення будинку культури. Натомість сама бібліотекар відмовилась, сказавши, що її влаштовує бути на місці. По- друге, і це головне, у нас занадто бідний бюджет, щоб викидати гроші на вітер. До речі догана мала свій позитивний вплив. Робота бібліотекара значно покращилась. Правда моральна сторона такої роботи під питанням», - відзначив сільський голова.

Натомість, на запитання щодо звільнення бібліотекара та переведення на контракт, Юрій Розе пояснив, що на контракт пенсіонерів брати по закону не можна. За його словами, така практика прийнятна по всіх сільських радах України і його особисті стосунки тут ні до чого.