У зв’язку з весняним водопіллям та підтопленням прирічкових населених пунктів окремих територій Черкаської області, з метою недопущення епідускладнень ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжує лабораторний моніторинг якості питної води джерел централізованого та нецентралізованого водопостачання у населених пунктах, які постраждали від підтоплення.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
За останній тиждень фахівцями Центру проведено дослідження 23 проб питної води, зокрема, з водогону села Ліпляве та криниць сіл Кононча, Гамарня, Михайлівка, Гута Михайлівська, Хмільна, Хутір-Хмільна Канівської та Ліплявської територіальних громад. З них 2 проби води питної з приватних криниць с. Михайлівка не відповідали гігієнічним нормативам за мікробіологічними показниками та 7 проб води питної з приватних криниць сіл Хмільна, Хутір-Хмільна, Михайлівка – за окремими санітарно-хімічними показниками.
Інформація про результати досліджень з відповідними рекомендаціями щодо забезпечення населення доброякісною питною водою, проведення необхідних профілактичних заходів направлена керівникам органів місцевого самоврядування.
Фахівці ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» проводять санітарно-освітню та роз’яснювальну роботу серед населення щодо недопущення епідускладнень в умовах підтоплення, профілактики гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, дотримання правил облаштування, експлуатації криниць, проведення їх очищення та дезінфекції тощо.
Наразі будь-яких ускладнень санепідситуації, пов’язаних із підтопленням окремих територій області, не зареєстровано.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що весняне тепло надходить на Черкащину – загроза нічних заморозків минула.
А що з цього приводу міркує Святелик ? Вода вже відійшла від дороги ?
Бо дуже він нас тоді налякав своєю як виявилось неправдивою заявою.
Ходили, міряли рулеткою – до дороги там було 30 метрів.