Депутати Канівської міської ради так і не змогли продовжити засідання Канівської міської ради, через скандал із оприлюдненням декларацій керівників місцевих комунальних підприємств.
Як відомо, сьогодні було заплановане продовження 21 сесії міської ради. Проте провести належним чином його так і не вдалося. По-перше, саме його відкриття розпочалося лише о 10 год. 25 хв., так як станом на 10 годину біля «білого дому» було лише 10 депутатів.
Хоча навіть після того, як у залі зібралась необхідна кількість депутатів, повноцінної роботи від них всі присутні так і не дочекались.
Причина— конфлікт, зародки якого були покладені ще минулого засідання.
Зокрема, аналізуючи формування тарифів на комунальні послуги, депутати дійшли висновку, що мають право знати заробітну плату директорів комунальних підприємств. Аргументували вони свою думку тим, що у тариф зараховано кошти, які йдуть на виплату заробітних плат працівників. А депутат міської ради Володимир Коржов, навіть, в ультимативній формі закликав керівників оприлюднити свої декларації про доходи.
«Ми не наполягаємо, що нам потрібно бачити, що заробили члени сім’ї або тих, хто проживає з ними. Це була вимога комісіїі це рішення сесія прийняла. Тому я вважаю, що виконавчий комітет та міський голова повинен переконати директорів комунальних підприємств. Якщо це не буде зроблено, то це не повага до депутатів міської ради і невиконання рішення сесії. Я не буду приймати участь у роботі сесії, поки це не буде зроблено. Адже це не просто гроші, які зароблені у приватному бізнесі, це гроші, які зароблено з тарифів, з грошей, які платять люди зі своєї власної кишені», – не без емоцій звернувся до депутатського корпусу Коржов.
У відповідь, його пропозицію підтримала значна частина депутатів, серед яких: Людмила Сандига, Юрій Бузницький, Євген Маланчев, Богдан Умриш, Валентина Чиж.
Натомість, секретар міської ради Олександр Скорина у відповідь на доводи депутатів заявив про те, що вони не мають права вимагати подібну інформацію, оскільки вона є конфіденційною.
«Декларації про доходи депутати заповнюють та подають у відповідні інстанції на перевірку, проте вони не зобов’язані їх оприлюднювати», – заявив Олександр Іванович.
І хоча всіх представників комунальних підприємств у залі в цей момент не опинилось, все ж два керівники комунальних відомств міста були присутні: директор комунального підприємства «ЖЕК» Андрій Шацьких та директор комунального підприємства теплових мереж Олександр Гузь.
«На моєму підприємстві працювала комісія. Скажіть, будь ласка, хто з вас просив відомості про мою зарплату і кому я їх не дав? Комісії ми надали всю інформацію,яку вона запитували, включаючи інформацію про зарплату», – запевнив депутатський корпус очільник підприємства Андрій Шацьких.
Натомість, за словами самих депутатів, супротив в оприлюдненні декларації вони відчули з боку Олександра Гузя, який, до речі, теж є депутатом міської ради. Він, зокрема, повідомив про те, що не бажає, щоб депутати та громада бачили зарплату його дружини.
Відзначимо, як стало відомо журналістам «Kanos» із власних джерел у міській раді, вся справа у тому, що директор Канівських тепломереж Олександр Гузь отримує зарплату по контракту та додаткових угодах у сумі 38тис.грн., тож він активно протистоїть оприлюдненню власної декларації. Документального підтвердження відповідній інформації наразі немає, але зважаючи на опір з боку Олександра Гузя, можна зробити висновок, що доля правди в ній є.