Фотографією змії поділилася власниця льоху Анна Поліщук. Мідянки неодноразово залізали у льох черкащанки. Вона зізнається, що за кілька років уже звикла до них - настільки, що виносить змій руками.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Про все».

Інцидент трапився 17 травня у селі Кичинці, який розташований у Корсуні-Шевченківському. Анна Поліщук виявила змію випадково, коли спустилася у погріб. Впевнена, що причина, чому в погріб залізла змія - спекотний день і місцерозташування будинку - черкащанка живе поблизу лісу.

- Така красуня відпочиває зараз у моєму льоху. Вбивати її не буду - у мене до змій дуже спокійне відношення. Ми знайдемо компроміс, який влаштує і мене, і цю красуню, - розповідає Анна Поліщук. - У нас льох кам'яний і "врізаний" у великий пагорб. Є щілини між каменями. Впевнена, що через них вона і пролізла у льох.

Анна Поліщук розповідає, що така знахідка у неї не вперше - за кілька років вона бачила достатньо змій. За її словами, увесь цей час змінювалися лише розміри.

- Раніше, в минулі роки, завжди виносили їх подалі від дому. А зараз вирішили, що нехай залишається, бо вона нам не заважає. Може, хоч мишей менше у льоху стане, - каже корсунчанка.

Коментаторка Олександра Ціцей також неодноразово ловила мідянок у своєму погребі. Жінка розповідає, що живе неподалік від води, тому ці змії - часті "гості" у її домоволодінні.

- Коли я змій ловлю - мене чути аж в сусіднє село. Змія, напевно, більший стрес має, ніж я. Руками ще не ловила, але минулого року "гостя" вже так мене роз'їла, що я хотіла ловити руками.

Знавчиня змій Ольга Сергієнко розповідає, що мідянка - неотруйна змія. Головний її раціон - це миші, на яких діє її отрута. Водночас для людини доза отрути не страшна.

- Мідянка - неотруйна змія, занесена до Червоної книги України. Вона вбиває жертву в основному душачи. Слина має певну токсичність для дуже дрібних тварин, але безпечна для людини. Спеціально нападати ні на кого не буде, - пояснює Ольга Сергієнко.

Зазвичай змія може вилізти з приміщення тим самим шляхом, яким і потрапила в нього. Однак якщо вона заважає або лякає людей, її можна винести. Особливо "безстрашні" можуть винести полоза, взявши руками. Проте менш "контактний" варіант - перекласти віником змію на совок. Коли змія опиниться на вулиці, вона сама втече. Однак її можна віднести й трохи далі від приміщення, в яке вона залізла.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на вихідні на Черкащині прогнозують сонячну та суху погоду.