Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця відвідав із робочим візитом Черкащину, де обговорив із начальниками районних адміністрацій, головами тергромад, керівниками обласних закладів соцзахисту та охорони здоров’я питання захисту і дотримання прав людини в умовах війни.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської ОВА.
Окрім цього під час робочої зустрічі посадовець відрекомендував свого регіонального представника - ним став Максим Тептюк.
Присутні обговорили низку питань щодо доступності та інклюзивності місць загального користування, зокрема укриттів. Також йшлося про забезпечення дотримання прав внутрішньо переміщених осіб, ветеранів і їхніх родин, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
«Черкащина – одна з найкращих областей України з дотримання прав людини. Синергія зусиль на кожному рівні та конструктивний діалог сприяють отриманню позитивного результату», – наголосив Дмитро Лубінець.
Про ключові завдання, що стоять перед регіоном, розповіла перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. Як вона зауважила, незмінним пріоритетом залишається психологічний супровід захисників і захисниць, а також членів їхніх родин.
«Нині у 12 громадах області функціонують хаби. Тут ветерани, захисники і захисниці, їхні рідні можуть отримати психологічну допомогу та соцпідтримку. Це – своєрідний майданчик для спілкування. Цьогоріч плануємо відкрити таких в області ще 18», – повідомила Наталія Кравченко.
Окрему увагу на Черкащині приділено захисту прав ВПО.
«Працюємо над покращенням умов проживання людей у місцях тимчасового проживання. Роботу проводимо спільно з органами місцевого самоврядування, заручаємося підтримкою міжнародних партнерів. Проте на сьогодні для цієї категорії осіб першочерговим питанням є забезпечення не ліжко-місцем, а отримання житла. Тому в регіоні розпочато роботу з формування фонду житла для тимчасового проживання», – додала Наталія Кравченко.
За результатами зустрічі напрацьовано план подальших кроків для здійснення якісної роботи задля захисту прав людини.
В області створено онлайн-платформу ветерана «Черкаський вимір». Інформацію там постійно актуалізують та оновлюють, а більше корисної та актуальної інформації внутрішньо переміщені особи можуть дізнатися на сайті обласного контактного центру.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що понад 300 тисяч гривень зібрали для військових у Степанецькій громади лише за два місяці (фото).