Канівські освітяни двічі порушили вимогу законодавства щодо публікації звіту за укладені договори через систему електронних закупівель «Prozorro».

Про це інформує «Kanos» із посиланням на «Прочерк».

Зокрема, за даними експертів Людмили Бордунос та Артура Чемириса, яких цитує видання, минулого тижня на Черкащині було укладено 17 договорів із порушенням термінів, за що передбачено накладення штрафів від 11,9 до 25,5 тис.грн та які мають сплатити посадові особи.

В ситуації із зафіксованими порушеннями на Канівщині, за їх словами, мова йде про Канівський міський відділ освіти, який двічі на минулому тижні порушив вимогу законодавства щодо публікації звіту за укладені договори сумою понад 50 тис грн через систему електронних закупівель «Prozorro».

Як зазначають активісти, стаття 10 Закону України «Про публічні закупівлі» дає замовникам 1 день на публікацію звіту про укладений договір без використання електронної системи закупівель. Тобто, якщо чиновник уклав договір на суму понад 50 тис. грн без проведення тендеру, звіт у системі «PROZORRO» він має опублікувати не пізніше, ніж на наступний день.

В свою чергу контролюючі органи, які мають право складати протоколи про такі адміністративні правопорушення, – це органи державного фінансового контролю, а саме Держаудитслужба. Зважаючи на це, громадська організація «Молода Черкащина» направить  відповідне повідомлення про вищезазначені порушення законодавства до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області для виконання ними своїх повноважень.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в листопаді у міський відділ освіти була введена додаткова посада бухгалтера, який мав займатися проведенням тендерів та закупівель через електронну систему «Prozorro».