Питання про встановлення тарифів на послуги з управління побутовими відходами розглянули члени виконкому під час чергового засідання виконавчого комітету у вівторок, 21 лютого.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
Відтак, було ухвалено рішення «Про встановлення тарифів на послугу з управління побутовими відходами для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Інший проект рішення «Про встановлення тарифів на послугу з управління побутовими відходами для населення», який попередньо пройшов обговорення у профільних комісіях, міський голова запропонував зняти з порядку денного та обговорити його.
Під час засідання виконавчого комітету 24 січня ц.р. директор КП «ЖЕК» Андрій Шацьких пояснив причини підвищення вартості складових тарифу та повідомив, що підприємство змушене йти на непопулярний крок.
«Ціна на паливо зросла на 90%, газ – на 60%, мастильні матеріали – більш, ніж на 50%. Зросли прожитковий мінімум та мінімальна зарплата. Усі ці складові закладені у тариф, який є економічно обґрунтованим. Ми вимушені йти на такий непопулярний крок, щоб уникнути збитків», – обґрунтував тоді Андрій Шацьких. Проте відповідний проект рішення не знайшов підтримки серед членів виконкому.
Після повторного опрацювання проекту рішення комісією виконавчого комітету по тарифам, було знижено рентабельність КП «ЖЕК» до 5%, що дало змогу зменшити тариф на 7%.
Вже 6 лютого ц.р. у своєму листі до виконавчого комітету адміністрація КП «ЖЕК» повідомила, що у випадку якщо не приймається рішення про встановлення нових тарифів, різниця між економічно обґрунтованим та діючим тарифом повинна відшкодовуватися за рахунок коштів місцевого бюджету, з попереднім ухваленням такого рішення на сесії міської ради. Проте, поки через відсутність прийнятого бюджету на 2024 рік, це не можливо.
«Загалом для відшкодування різниці у тарифах на послуги з управління побутовими відходами для населення необхідно 1 млн 9 тис. грн.», – повідомив Андрій Шацьких.
Зі слів директора КП «ЖЕК» Андрія Шацького, підвищення тарифу на місяць для жителів міста може скласти 5,19 грн, для жителів сіл – 70 коп.
«Майже 70% населення Канівської МТГ – це пільговики, які отримують пільги і субсидії від держави за комунальні послуги, в тому числі і за послуги з управління побутовими відходами», – підкреслив Андрій Шацьких.
Також очільник КП «ЖЕК» розповів, що на підприємстві провели порівняльний аналіз актуальних тарифів на вищезазначені послуги у 9-ти населених пунктах Черкаської області. Так, у Монастирищі тариф для багатоквартирних будинків складає 44,60 грн. (приватний сектор – 47,50 грн.), в Жашкові – 53 грн. (приватний сектор – 60 грн.), в Катеринополі – 66,56 грн. (приватний сектор 71,65 грн.), в Золотоноші – 51грн. (приватний сектор 51 грн.), в Смілі – 24,97 грн. (приватний сектор25,34 грн.), в Черкасах – 36,88 (приватний сектор 46,20 грн.). У Корсунь-Шевченківському заплановано встановити тариф на рівні 42 грн. для багатоквартирних будинків та приватного сектору.
«Навіть за умови ухвалення нових тарифів – у Канівській громаді вони будуть найнижчих серед зазначених населених пунктів, окрім Черкас та Сміли. Але потрібно розуміти, що у цих містах більша кількість абонентів і відповідно рентабельність самих підприємств», – зауважив керівник ЖЕКу.
Член виконавчого комітету Жанна Ніколенко звернула увагу на те, що кошти, які необхідно виділити для відшкодування різниці тарифів з місцевого бюджету, можна спрямувати на ЗСУ.
«Загалом склалася унікальна ситуація. Зараз блок сірників коштує 5 гривень, проїзд в автобусі в одну сторону – 10 гривень. А ми не можемо дати раду з 5-ма гривнями. Через це з міського бюджету ми повинні виділити мільйон гривень для того, щоб 27% населення, які мають стабільні доходи та не мають субсидій чи пільг, не доплачували 5 гривень за вивезення сміття. І це все замість того, щоб допомогти ЗСУ», – обурилася член виконкому Жанна Ніколенко.
Міський голова своєю чергою також наголосив на тому, що нині першочерговий пріоритет органу місцевого самоврядування – допомога ЗСУ.
«Нам потрібно об’єктивно дивитися на можливості бюджету, якого, до слова, ще й немає. Якщо ми усім будемо надавати дотації, то які потім кошти зможемо виділити на підтримку ЗСУ?», – наголосив Ігор Ренькас.
На завершення обговорення секретарка Канівської міської ради Оксана П’яткова запропонувала винести проєкт рішення про відшкодування різниці у тарифах на засідання найближчої сесії.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що директор «Міського ринку» прозвітував про роботу комунального підприємства.
Місцеві лицеміри Жанна Ніколенко, Ігор Ренькас ?!
Приходить розуміння, – за чий рахунок ЖЕК буде погашати встановлені фінансові порушення, що призвели до втрат, на загальну суму 451,56 тис. гривень ?
Докладніше
http://kanos.com.ua/pytannya-nadannya-odnorazovoji-hroshovoji-dopomohy-vijskovosluzhbovtsyam-ta-taryfiv-na-vyviz-smittya-rozhlyanut-chleny-vykonkomu/
Відкриваю збір на придбання календарика для пресслужби міськради (у вівторок було 20 лютого) і на репетитора з української мови, яка пояснить дівчаткам, що прізвище Шацьких у родовому відмінку буде не “Шацького” (бо він не Шацький), а так само, як і в називному – Шацьких. Утім, зараз не про це.
Для Жанни Ніколенко та Ігоря Ренькаса 5 гривень – не гроші. Ці куми-сусіди і ще по 50 зверху потягли б. А якщо зібрати по додаткових 5 гривень з усіх, хто оплачує вивезення сміття, то виходить майже два мільйона. Якщо ж на кожну коробочку з ліками встановити ще по 5 гривень зверху, на додачу до вже накрученої ціни, теж можна заробити пару мільйонів. Така канівська арифметика.