Під час отримання частини хабара у розмірі 10 тисяч доларів затримали депутата Черкаської обласної ради. Загальна сума неправомірної вигоди, яку вимагав депутат, складала 140 тисяч доларів. 

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Відділу зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України. 

Прокурорами Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України спільно зі слідчими ГСУ СБ України, працівниками ГУ БКОЗ СБ України та Управління СБ України в Черкаській області під час розслідування кримінального провадження за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, викрито і затримано депутата Черкаської обласної ради, який за сприяння у вирішенні питання про внесення змін до детального плану території та зміни функціонального використання земельної ділянки площею 5 га в одному із сіл Черкаської області, а також подальшої її передачі в оренду, вимагав від директора будівельного товариства неправомірну вигоду у розмірі 140 тис доларів США.

14.05.2019 одразу після одержання другої частини неправомірної вигоди - 10 000 доларів США його затримано, вилучено речові докази та предмет хабара.

Наразі проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення обставин вчиненого злочину, вирішується питання про повідомлення затриманому про підозру та обрання запобіжного заходу.

Крім того, на причетність до скоєння злочину перевіряються інші службові особи Черкаської обласної та сільської рад.

Довідково: за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, визначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівському архітектору загрожує позбавлення волі терміном до 10-ти років.