Відповідно до розпорядження Канівського міського голови Ігоря Ренькаса від 9 серпня №312-р, у четвер, 12 серпня о 9.00 в приміщенні залу засідань будинку рад відбудеться IV позачергове засідання VI сесії міської ради VIII скликання.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Засідання зумовлене зупиненням дії рішення міської ради № 6-103 «Про тимчасове призупинення передачі у власність громадянам та юридичним особам земельних ділянок комунальної власності сільськогосподарського призначення, які розташовані в адміністративних межах Канівської міської територіальної громади», яке було прийнято в ході останнього позачергового засідання сесії Канівської міської ради, 6 серпня.

Як наголосив міський голова Ігор Ренькас, він не може підтримати проект такого рішення, який не відповідає вимогам Конституції України (стаття 21, яка передбачає, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними) та вимогам чинного законодавства України. Чинним земельним законодавством не передбачено призупинення передачі у власність громадянам та юридичним особам земельних ділянок комунальної власності сільськогосподарського призначення (Земельний кодекс України – пункт б) частини 1 статті 12; стаття 81; стаття 116; пункт 7 статті 118; пункт 9 статті 118 та пункт 11 статті 118).

Додамо, даний проект рішення не погоджено жодним уповноваженим відділом виконавчого комітету міськради.

В результаті голоси депутатів розділилися наступним чином: «за» – 14, «проти» – 0, «утрималось» – 8. Слід зазначити, Канівський міський голова Ігор Ренькас проголосував «проти».

Відповідно до прийнятого рішення Канівською міською радою від 06.08.2021 №6-103 на території нашої громади тимчасово призупинено передачу у власність громадянам та юридичним особам земельних ділянок комунальної власності сільськогосподарського призначення, які розташовані в адміністративних межах Канівської міської територіальної громади, крім земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що перебувають у власності відповідних осіб та земельних ділянок з цільовим призначенням (01.01) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до наявних сертифікатів на право власності на земельні частки (паї) та прийнятих судових рішень на підставі сертифікатів на право власності на земельні частки (паї).

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівська міська рада тимчасово призупинила передачу у власність земельних ділянок с/г призначення.