На розгляд депутатів Канівської міської ради виносять проект рішення «Про звернення до Голови Верховної Ради, народних депутатів України щодо дострокового припинення повноважень народного депутата Скічка Олександра Олександровича».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на опубліковані проекти рішень.

«17 років питання зняття мораторію на продаж землі є наріжним каменем в українській політиці. Однак, враховуючи бойові дії на сході України, при відкритті ринку землі є ризик втрати територій. Таким чином, наша держава в нинішніх умовах не готова до ринку землі ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному сенсі.

Сьогодні відсутні ринкові механізми, які повинні допомогти у формуванні ціни на землю. Відсутні механізми, програми пільгового кредитування національного українського сільськогосподарського товаровиробника, зокрема, і малих фермерських господарств. Все це ставить сільського господаря у неможливість конкуренції перед агрохолдингами та корпораціями, що мають можливість користуватися залученими іноземними інвестиціями. При цьому стаття 22 Конституції України забороняє звуження вже існуючих прав та свобод людини як індивіда та особистості,

Попри це, 13 листопада 2019 року депутати Верховної Ради України поспіхом ухвалили за основу законопроект № 2178-10, яким з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на відчудження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності.

Громади 197 виборчого округу через органи місцевого самоврядування зверталися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою не запроваджувати вільний продаж земель сільськогосподарського призначення. І Канівська міська рада 24 жовтня цього року одностайно звернулася до керівництва країни щодо продовження мараторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.   Та попри волю представників громад округу, народний депутат України Скічко Олександр Олександрович все одно віддав свій голос за цей законопроект, ігноруючи своїх виборців.

Тому, спираючись на Конституцію України, Закони України «Про місцеве самоврядування» та «Про статус депутатів місцевих рад», захищаючи інтереси територіальної громади міста, депутати Канівської міської ради вважають неприпустимим народному депутату України Скічку Олександру Олександровичу зневажливо ставитися до свого виборчого округу та думки виборців.

Просимо Голову Верховної Ради України зачитати це звернення з президії Верховної Ради України для публічного висвітлення ставлення Народного депутата України до своїх виборців.

Також, звертаємось до Народного депутата України по 197 виборчому округу Скічка Олександра Олександровича. На жаль Закон України «Про відкликання народного депутата України» втратив чинність ще 2001 році, і на сьогодні не існує механізму для відкликання Народного депутата України, що порушує права виборців відповідного виборчого округу. У зв’язку з цим, відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про статус Народного депутата України» вимагаємо від Вас достроково скласти свої повноваження народного депутата!», - зазначено у тексті звернення.

Відповідне звернення депутати Канівської міської ради розглянуть на сесії 19 грудня. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що начальник канівського РАГСу звернулася до нардепа стосовно оздоблення фасаду приміщення.