Голова тимчасової депутатської комісії із перевірки якості харчування Олександр Корнієнко прозвітувався про роботу та виявлені порушення.

Про це повідомляє спеціальний кореспондент «Kanos».

Під час останнього засідання сесії Канівської міської ради депутати заслухали інформацію тимчасової комісії з вивчення питання харчування дітей в дошкільних та шкільних закладах освіти  міста Канів.

Відповідна комісія було створена за ініціативою депутата Олександра Корнієнка, який у лютому порушив питання незадовільного харчування школярів. У склад відповідної комісії увійшли представники всіх депутатських фракцій, зокрема: Вадим Туливітер, Михайло Майстренко, Тамара Щур, Віктор Золін, Віктор Хоменко, Галина Каретнікова. Очолив комісію ініціатор перевірки Олександр Корнієнко.

Комісія працювала з березня по червень. За цей час відбулось 5 засідань та 13 перевірок дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міста. Деякі заклади були відвідані двічі.

Здійснюючи перевірку їдалень, депутати мали можливість скуштувати шкільний обід.

«Усе на достатньому рівні. На трійку або навіть на четвірку. Але, звичайно, випадки, що діти не їдять, є. Вони краще візьмуть гроші у батьків і натомість куплять чіпси або сухарики», - Тамара Щур.

Під час перевірки було встановлено, що постачальником продуктів харчування у всі школи є ФОП Борисенко Н.А. В інформації про роботу комісії зазначено, що у навчальних закладах було виявлено низку порушень, зокрема відсутність серветок на столах, мила та рушників біля умивальників, графіка харчування. В окремих навчальних закладах повари працювали без головних уборів, посуд мився у брудній непроточній воді, у журналі прийому продуктів не були виставлені дати привозу. Однак, відзначають депутати, що при повторній перевірці, окремі недоліки вже були усунуті.

У дошкільних навчальних закладах особливих порушень не було виявлено, адже скрізь було виставлене меню, на кухнях було чисто, журнали сирої та готової продукції ведуть належним чином, однак всі продукти у садочках зберігаються без стікерів.

Також за підсумками роботи комісії було направлено депутатські запити до очільниці відділу освіту Надії Голди та постачальнику продуктів у навчальні заклади ФОП Борисенко Н.А.

«Обидва запити були практично проігноровані – документи від начальника відділу освіти Канівської міської ради були надані частково, а накладних, рахунків та сертифікатів якості від постачальника наша комісія так і не побачила. Тому кінцеві висновки роботи комісії по харчуванню канівських дітей роботи зарано.

Звертаємося за підтримкою до голови міста Канева Ренькаса Ігоря Олександровича із проханням зобов’язати начальника відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради Голду Н.А. та ФОП Борисенко Н.А. надати запрошуванні комісією документи. Та хочемо нагадати шановним пані, що міська рада має право на звернення до профільних контролюючих органів для проведення більш детальної та глибокої перевірки організації процесу та якості харчування, ведення відповідної документації та дотримання санітарних вимог у їдальнях та кухнях шкіл та дошкільних навчальних закладів міста Канева», - зазначено у тексті Інформації про роботу комісії.

 «На сьогодні якихось суттєвих порушень комісія не виявила. Разом з тим ще вивчаються документи, тому висновки робити рано. Те, що ми пробували у шкільних їдальнях, було більш-менш задовільне. Комісія продовжить свою роботу до вересня», - зауважив голова комісії Олександр Корнієнко та подякував начальнику відділу освіти Надії Голді та підприємцю Надії Борисенко за співпрацю.

Також Олександр Корнієнко запропонував вивчити можливість зменшення орендної плати для ФОП Борисенко у літній період, коли діти знаходяться на канікулах.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що комісія із перевірки якості харчування дітей у школах здійснила перший рейд.