Днями у видавництві «Пандемія» у світ вийшла книга «Канівська старовина. Нариси про минуле Канева», яка присвячена ювілейній даті – 940-річчю міста.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.

Автор книги – Іван Буренко – розповідає про історію Канева з погляду не лише науковця та дослідника, а найперше, звичайної людини, небайдужої до історії свого краю і України. Зібрані упродовж багатьох років Іваном Несторовичем місцеві легенди, перекази, бувальщини найповніше передають колорит місцевого населення, висвічують усі грані життя канівців упродовж минулих століть.

У «Нарисах про минуле Канева» автор простежує життя людей на території міста і околиць. Здійснено опис городищ, міст-попередників Канева, життя та побуту місцевого люду. Окрема увага приділяється будівництву Канівського Собору, визначено його роль і роль монастирів у становленні козацтва, у визвольній боротьбі українського народу проти польської експансії, турецьких і російських загарбників. Детально досліджено топоніміку міста: наведено первісні назви вулиць, кутків і дрібніших місцин Канева; переповідаються легенди та перекази, описуються ремесла та багатогранне життя тогочасного населення.

Мета цієї книги – розкрити сутність міста, людей, які в ньому жили і нині живуть, зберегти відомості про будівлі, церкви, річки, скарби, підземні ходи, визначні місця, народні промисли, - все те, що наповнювало місто життям, історією. Але найцінніше – це живі спогади простих людей, їхнє ставлення до свого міста, легенди, бувальщини, перекази про минуле Канева. Тож книга, без сумніву, є гідним дарунком місту і його жителям до ювілейної дати.

Презентація видання відбудеться 14 вересня о 14.30  у залі засідань виконавчого комітету Канівської міської ради. Під час заходу можна буде придбати книгу і отримати автограф автора.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що вийшло друком третє видання книги «Канів із глибин століть».