Під час чергового засідання виконавчого комітету було розглянуто матеріали звернення-петиції щодо заборони на території Канівської громади УПЦ (МП).

Про це повідомляє Kanos посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Попереньо ініціативна група канівців провела збір підписів під зверенням-петицією про заборону  на території Канівської громади УПЦ (МП). За короткий проміжок часу її підписали 829 жителів громади.

«Реагуючи на це звернення-петицію, ми звертаємося до Верховної Ради як до законодавчого органу, який має усі законні підстави розглянути питання щодо діяльності УПЦ (МП). Органи місцевого самоврядування не уповноважені ухвалювати такі рішення на території України. Тому крапку у цьому питанні має поставити саме законодавчий орган – Верховна Рада, ухваливши відповідні законопроекти. І наскільки я знаю вони вже активно напрацьовуються», – наголосив Канівський міський голова Ігор Ренькас.

Відтак члени виконкому взяли до відома матеріали поданого звернення-петиції,  та направлять відповідне звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України.

Текст звернення  додається.

«ЗВЕРНЕННЯ
виконавчого комітету Канівської міської ради щодо заборони діяльності  релігійних організацій (об’єднань) Української православної  церкви (московського патріархату)

На сьогодні в Україні діє Українська православна церква в єдності з московським патріархатом (далі УПЦ (МП) та інші релігійні організації з центром в країні-агресорі, які ідеологічно обґрунтовують і підтримують війну та виправдовують всі військові злочини, що скоює росія на території України. УПЦ (МП) відверто пропагує «рускій мір» в Україні, а її керівництво та значна кількість священнослужителів знаходяться під російським управлінням. Зафіксовано багато фактів колабораціонізму і сепаратизму її представників з окупантами, ведення антиукраїнської пропаганди.

Діяльність УПЦ (МП) носить відвертий антиукраїнський характер, є загрозою безпеки наших громадян.

На початку повномасштабної війни (24 лютого) сили ЗСУ та ТРО неодноразово затримували російських священників УПЦ (МП) в лавах злочинних ДРГ, в Бородянці на Київщині в стінах місцевого православного храму московського патріархату розміщувався штаб загарбників, а духовенство їм максимально сприяло. Під час проведення псевдореферендумів про приєднання українських Запорізької і Херсонської областей до складу РФ, духовенство російської церкви брало активну участь в російській пропаганді та виступало за приєднання до країни-агресора. Ці та інші факти злочинної діяльності духовенства УПЦ (МП) є загальновідомі, але, на жаль, без належної правової оцінки та притягнення до юридичної відповідальності.

Виконавчий комітет Канівської міської ради звертається до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки України щодо прийняття закону про заборону діяльності УПЦ (МП) та інших релігійних організацій, які входять до структури і є частинами релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України.

Усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями, вважаємо неприпустимим подальше існування та діяльність УПЦ (МП) в Україні. Наголошуємо, що саме така активна патріотична позиція державної влади усуне загрози російського втручання у внутрішні справи України, забезпечить єдність українського суспільства і держави у протистоянні агресору і стане вагомим фактором майбутньої перемоги.

Тільки в єдності Україна зможе вистояти і перемогти. Вистоїмо і переможемо в єдності державного і духовного начала! Слава Україні!».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що чиновники повідомили, скільки триватимуть зимові канікули у школярів Канівської громади.