Черкаською обласною прокуратурою погоджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно майстра лісу одного з лісництв державного підприємства, який обвинувачується у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві, що спричинило загибель людини (ч. 2 ст. 272 КК України).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби прокуратури Черкаської області.

За даними слідства, майстер лісу влітку 2020 року, на території одного з лісництва державного підприємства, без укладання трудових відносин залучив потерпілого та інших осіб до виконання лісосічних робіт, зокрема спилювання й навантаження деревини на автомобільний транспорт.

У ході виконання цими особами вказаних робіт підвищеної небезпеки під керівництвом обвинуваченого, який фактично являвся їх роботодавцем і повинен був забезпечити дотримання вимог законодавства, внаслідок злочинної недбалості, не передбачаючи настання тяжких наслідків, маючи технічну можливість запобігти настанню події нещасного випадку, останній допустив порушення власної Посадової інструкції та вимог законодавства, що спричинило смерть потерпілого.

Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині оголошено підозру 8 членам організованої групи за виготовлення та збут фальсифікату з незаконним використанням торгової марки «Finlandia».