В атмосфері спостерігається унікальна синоптична ситуація - східна частина України залишається під впливом блокуючого антициклону довгожителя, який продовжує формувати переважно сонячну суху погоду.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.
Західна Європа, у тому числі Західна частина України, потрапляють під вплив температурно-контрастного циклону, тому там переважатиме холодна дощова осіння погода. В Альпах можливий сніг, що незвично для цієї пори року. У південній Європі буде холодніше ніж на північному побережжі Скандинавії - атмосферна циркуляція перевернулася буквально «з ніг на голову».
На поточному тижні у нашому регіоні домінуватиме східний синоптичний процес, осіння спека посилиться. Температура вночі 15-20º, вдень 25-30º.
У той же час, під впливом західного циклону збільшиться хмарність, значно зросте ймовірність грозових дощів.
11 вересня - вночі без опадів, вдень місцями короткочасний дощ, гроза.
12-13 - вересня місцями короткочасний дощ, гроза.
14 вересня - короткочасний дощ, гроза.
На жаль, це не ті дощі, які зможуть зупинити повітряно-грунтову засуху, зменшити пожежну напругу у лісах області та покращити запаси вологи у ґрунті.
За останніми визначеннями, вологозапаси орного шару ґрунту у північній половині області незадовільні – 5-6 мм, у південній – не вище 1 мм, або ж зовсім сухо, ґрунту гарячий, його середня температура на 10 см 22-24º, при нормі 18º - одна з найвищих за весь період спостережень. При такій агрометеорологічній ситуації, сівбу озимини проводити недоцільно.
Підходить до кінця перша декада осені, а на Черкащині триває метеорологічне літо – середньодобова температура впевнено тримається вище за відмітку в +15°, а саме це і є критерієм літа у метеорології. Нагадаємо, що за новими кліматичними даними, період 1991-2020 роки, літо в нашому регіоні починається 15 травня, а закінчується 13 вересня, і його тривалість за кліматом становить 121 день.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що дотримання правил пожежної безпеки при використанні генераторів перевірили у Каневі.