Після одужання директор Канівського комунального підприємства «Управління ВКГ» Олександр Архипов погодився розповісти свою історію, як це – захворіти на COVID-19.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

СПОЧАТКУ ПОДУМАВ, ЩО ОТРУЇВСЯ

- У ніч з п’ятниці на суботу прокинувся від сильного жару. Спершу цьому сильного значення не надав. Подумав, може, розлад шлунку, отруївся чимось, - пригадує перші симптоми хвороби Олександр Архипов. - Удень температура зменшилась, стало трохи легше. Це були вихідні. Тому лікувався вдома. Пив чаї і, зізнаюся, приймав парацетамол. Але він допомагав лише години на дві не більше. Невелика температура тіла все одно трималася 37-37,5 градусів.

ВТРАТИВ НЮХ І СМАК

У понеділок зранку чоловік почувався вже більш-менш нормально, але з обіду загальний стан різко погіршився.

- Стало важко дихати. Подумав, може, серце, оскільки маю певні проблеми з ним. Але зволікати більше не став і пішов до сімейного лікаря, - розповідає О.Архипов. - Оскільки в Центрі вже діяли обмеження по прийому у зв’язку з карантином мене прийняли в ізоляторі. Черговий лікар Тамара Вікторівна Дмитренко почувши всі мої скарги одразу взяла ПЛР-аналіз, послухала і направила на подальше обстеження. Рентген-знімок показав двобічну пневмонію, а також поставили підозру на коронавірусну хворобу. Мені одразу відкрили лікарняний і пропонували госпіталізацію, але я відмовився. Як то кажуть, вдома і стіни лікують…

Помітив чоловік і втрату нюху та смаку.

- Коли хворієш апетиту завжди немає, але тоді звернув увагу, що зовсім не відчуваю смаку і запахів. Повернулися відчуття лише наприкінці другого тижня хвороби, - розповідає Олександр.

 

ТЕМПЕРАТУРА 39 ТРИМАЛАСЯ МАЙЖЕ ТИЖДЕНЬ

Згодом стан погіршився, зокрема, температура тіла підскочила і близько тижня трималася на позначці термометра 39 градусів.

- Почувався геть погано. Жар сильний. То морозить, що дві-три ковдри на себе накидаю, то в піт кидає так, що піжами змінював одна за одною. За ніч 3-4 рази доводилося перевдягатися, - пригадує перебіг коронавірусу чоловік. – Слабкість така, що кілька днів зовсім не піднімався з ліжка. Також були невеликий кашель і нежить.

Увесь цей період О.Архипов лікувався, дотримуючись призначень лікаря.

- Приймав антибіотики, робив інгаляції, вимірював сатурацію - рівень кисню в крові. При нормі - 95-100 у мене на той час було 88-90, - зізнається керівник «водоканалу». - Лікар постійно булла зі мною на зв’язку, цікавилася самопочуттям, консультувала, пропонувала госпіталізацію.

 

АНАЛІЗ «ПОЗИТИВНИЙ» ПРИЙШОВ, КОЛИ ХВОРОБА ВЖЕ ПІШЛА НА СПАД

Хвороба змусила повністю переорганізувати домашній побут.

- Добре, що маємо свій будинок. Кожен із членів сім’ї зміг «самоізолюватися» в своїй кімнаті. Харчувалися в кухні по черзі, у кожного був свій окремий посуд і постійно провітрювали приміщення. Ще було досить тепло, тому вікна були майже постійно відчинені в усіх кімнатах, - ділиться «секретами» побуту під час коронавірусу чоловік.

Результат ПЛР-аналізу на підтвердження коронавірусної хвороби прийшов лише в п’ятницю, коли Олександру Архипову вже було краще. Хвороба пішла на спад.

- Я вже очікував, що діагноз COVID-19 підтвердиться, - пояснює чоловік. - Коли підтвердився, мені зателефонували і попросили скласти список усіх, з ким контактував в останні дні. Вони також здали ПЛР-аналіз. (До слова, зараз у контактних осіб аналізи не беруть). У доньки коронавірус підтвердився також. Хоча жодних симптомів вона не мала. А в дружини хвороби не виявили. Однак, думаю, дружина також перехворіла. Вона працює в аптеці, контактує безпосередньо з хворими, тож має великий ризик захворіти. Окрім цього, дружина також не відчувала смаку і запахів. Я зрозумів, що це перший яскравий симптом коронавірусу.

 

14 ДНІВ САМОІЗОЛЯЦІЇ

Сім’ї, в яких у когось діагностовано COVID-19, відправляються на лікарняний. Задля уникнення поширення вірусу вони мають дотримуватися самоізоляції протягом двох тижнів.

- Ми сиділи вдома увесь час. Донька, звісно, важко сприйняла умови карантину. Вона молода, їй хочеться погуляти. А тут вдома сиди, коли ознак хвороби немає, - розповідає О.Архипов. - Щодо мене, то перші дні стан був настільки тяжкий, що навіть їсти міг лише в ліжку. Згодом, коли стало краще, то зміг виходити на своє подвір’я. Власний будинок дає можливість бодай таку.

 

БЕРЕГТИСЯ ПОТРІБНО ВСІМ, АЛЕ ЦІЛЕ МІСТО НЕ МОЖЕ ЗАКРИТИСЯ НА КАРАНТИН

Багато людей, в тому числі, і в Каневі, досі не сприймають коронавірус усерйоз. Мовляв, хворих немає, цифри вигадані та вимагають скасувати карантинні заходи.

- Я соцмережі не читав і не читаю. Не хочу. Я палко на все реагую, а мені треба зараз берегтися, - наголошує Олександр. - Берегтися насправді потрібно всім! Я ніколи не хворів на коронавірус, не мав двобічного запалення легень і такого не побажаю нікому. Особливо коронавірус небезпечний тим, що дає серйозні і часом непередбачувані побічні ефекти. Молодь його легко переносить, фактично безсимптомно, але не всі. Для декого, особливо старшого покоління, це може виявитися фатальним. У мене товариш також захворів. То був навіть госпіталізований у Золотоношу, оскільки мав серйозні ускладнення.

- Єдиний плюс хвороби – це схуднув добряче, - жартує чоловік.

- Як директор комунального підприємства я знаю, яку економічну кризу зумовлюють усі карантинні заходи, викликані корона вірусом. Я також це відчув на собі, на прикладі свого підприємства. Оскільки заробітні плати працівникам, придбання матеріалів та запчастин для проведення ремонтів відбуваються за кошти платників послуг, тобто з їх надходжень. Звісно, усе місто не може закритися на карантин. COVID-19 – не COVID-19, але ми зобов’язані забезпечити цілодобове постачання води та водовідведення по Каневу. Але берегтися потрібно однозначно і дотримуватися усіх передбачених протиепідемічних заходів, аби не наражати на небезпеку насамперед себе та своїх рідних.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за добу 17 жителів Канівщини захворіли на COVID-19.

 

Підготувала Катерина ПРУДКА