Африканську спеку вже майже 2 тижні на Черкащині забезпечує блокуючий антициклон, який нарешті почав руйнуватися. Проте, ще найближчі 4 доби нам доведеться пектися на «липневі сковорідці» - до 20 липня температура вночі 17-22º, вдень 30-35º.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Уже у вівторок, 21 липня у наш регіон надійде порція прохолоди, яка остудить Черкащину до комфортних літніх температур: вночі 15-20º, вдень 23-28º. Зміна синоптичної ситуації зумовить короткочасні грозові дощі.

Спекотна суха погода сприяла розгортанню  жнивної кампанії та висушуванню грунту лише у верхніх шарах. Тобто до ґрунтової засухи не дійшло. Життєдіяльність рослин підтримували висока вологість у денні години та ранкові рясні роси.

Наслідками спеки можуть бути:

температура або тепловий удар,

зневоднення і втрата рідини. Лікарі пояснюють, зневоднення може призвести до згущення крові і утворення тромбів в тих судинах яких в нормі вони не утворюються.

втрата дуже важливих мікроелементів (калій, магній) з потом, які призводять до порушень серцевих ритмів.

У таку спеку якнайменше потрібно бути на відкритому сонці, якщо вийшли на вулицю постарайтеся бути в тіні. Якщо ви відчуваєте, що перегріваєтесь зайдіть в прохолодне приміщення або прийміть прохолодний душ. Бережіть себе та своє здоров'я.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що внаслідок негоди у 28 населених пунктах Черкащини  порушено електропостачання.